Obserwuj w Google News

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka: pojawi się wyjątkowy gość. Aktor odda hołd zmarłemu artyście

2 min. czytania
09.04.2021 10:55
Zareaguj Reakcja

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbędzie się 10 kwietnia. Zmarłego artystę pożegnają w Łodzi bliscy i przyjaciele. Pojawi się także gość specjalny - Daniel Olbrychski, który odda hołd zmarłemu przyjacielowi. 

Krzysztof Krawczyk
fot. PIOTR ZAJAC/REPORTER/EAST NEWS

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia kilka dni po wyjściu ze szpitala, gdzie przebywał w związku z zakażeniem koronawirusem. 74-letniemu artyście udało się pokonać COVID-19, ale choroby współistniejące sprawiły, że w Poniedziałek Wielkanocny stan zdrowia piosenkarza gwałtownie się pogorszył. Krzysztof Krawczyk odszedł w otoczeniu bliskich, w tym ukochanej żony Ewy, którą zdążył się pożegnać wzruszającym wyznaniem.

Śmierć Krzysztofa Krawczyka wstrząsnęła branżą muzyczną. Dla wielu artystów odejście legendarnego wykonawcy "Parostatku", "To, co dał nam los" i nuconego przez cała Polskę "Bo jesteś ty" było prawdziwym szokiem. Zwłaszcza że parę dni przed śmiercią wokalista radośnie obwieścił pokonanie koronawirusa i wyjście ze szpitala. Rodzina i przyjaciele wciąż nie mogą uwierzyć w to, co się stało. W sobotę, 10 kwietnia wezmą udział w uroczystości pożegnalnej, która ma mieć charakter państwowy. Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka będzie transmitowany na antenie TVP.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka: Daniel Olbrychski oddał hołd zmarłemu artyście 

Msza święta w intencji Krzysztofa Krawczyka odbędzie się 10 kwietnia w archikatedrze w Łodzi o godz. 12.00. Nabożeństwo odprawi bp Antoni Długosz znany ze słynnego hitu YouTube'a "Chrześcijanin tańczy". Nie zabraknie także gwiazd zaprzyjaźnionych z Krzysztofem Krawczykiem. W uroczystym pożegnaniu weźmie udział Daniel Olbrychski, który odda hołd zmarłemu artyście. 

Podczas mszy Daniel Olbrychski będzie czytał Pismo Święte. Przyjaźnili się, kochał Krawczyka - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" Andrzej Kosmala, menadżer Krzysztofa Krawczyka.

Olbrychski i Krawczyk przez lata utrzymywali serdeczne relacje. Odwiedzali się, a raz nawet spędzili ze sobą Wielkanoc. 

- Jest nam trudno uświadomić sobie, że go nie ma. Rozciągał miłość na przyjaciół i rodzinę. Z Ewą nie mieli własnych dzieci, więc córki jej siostry traktował jak własne, kochał je i dbał o nie. Na samym końcu myślał o sobie. Był prawdziwym chrześcijaninem, który żył według dekalogu. Gdyby każdy tak żył, świat byłby piękniejszy - wyznał tabloidowi żona Daniela Olbrychskiego, Krystyna Demska-Olbrychska.

Krzysztof Krawczyk poprosił bliskich przed śmiercią o dwie rzeczy. Jaka była jego ostatnia wola? 

daniel olbrychski krzysztof krawczyk
fot. Wojciech Olszanka/East News