Zamknij

Pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego. Podano datę i miejsce

22.02.2021 17:06

Krzysztof Kowalewski zmarł 6 lutego w wieku 83 lat. Trwają przygotowania do pogrzebu wybitnego aktora. Pożegnanie zaplanowane jest na 19 marca. Artysta spocznie w rodzinnym grobowcu na Starych Powązkach.  

Krzysztof Kowalewski
fot. Tomasz Urbanek/East News

Krzysztof Kowalewski zmarł 6 lutego 2021 roku w wieku 83 lat. Wybitnego aktora, znanego z wielu kreacji filmowych i teatralnych oraz kultowego słuchowiska "Kocham pana, panie Sułku", pożegnało w sieci środowisko artystów. Aktor pozostawił żonę, aktorkę Agnieszkę Suchorę, i ich 21-letnią córkę Gabrielę. 

Krzysztofa Kowalewskiego pożegnali w sieci także 54-letni syn Victor i wnuczka Sacha Kowalewski, którzy mieszkają w USA. Syn chciał wziąć udział w pogrzebie, lecz obostrzenia związane z pandemią uniemożliwiły mu przylot do Polski. W sprawie postanowiło pomóc Ministerstwo Spraw Zagranicznych. 

Syn Krzysztofa Kowalewskiego przyleci na pogrzeb ojca. Uzyskał pomoc MSZ

Pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego - kiedy i gdzie odbędzie się pożegnanie? 

Uroczystość pożegnalna w intencji Krzysztofa Kowalewskiego rozpocznie się w piątek, 19 marca, o godz. 11.30 w Kościele Środowisk Twórczych przy Pl. Teatralnym w Warszawie - przekazała mediom rodzina. Potem nastąpi odprowadzenie na Stare Powązki, gdzie artysta spocznie w grobie rodzinnym (Brama VI). 

Krzysztof Kowalewski miał marzenie. Śmierć pokrzyżowała mu plany