Zamknij

Pogrzeb Kiersznowskiego: kiedy i gdzie się odbędzie? Informacje ujawniono w ostatniej chwili

04.11.2021 09:34

Pogrzeb Krzysztofa Kiersznowskiego odbędzie się dziś, 4 listopada w Komorowie koło Pruszkowa. Informacje o ostatnim pożegnaniu aktora ujawniono w ostatniej chwili.

Krzysztof Kiersznowski
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/EAST NEWS

Śmierć Krzysztofa Kiersznowskiego była ciosem dla całego polskiego środowiska filmowego. Aktor, znany z ról m.in. w "Vabanku", "Kilerze", "Boisku bezdomnych" oraz licznych seriali, jak "Barwy szczęścia", w których grał niemal do samego końca, zmarł 24 października w wieku 70 lat. Dopiero teraz, półtora tygodnia od śmierci aktora, opublikowano informacje o jego pogrzebie. To niemal w ostatniej chwili, bowiem aktor zostanie pochowany w czwartek, 4 listopada 2021.

Zobacz także: Syn Krzysztofa Krawczyka był zastraszany? Junior i Marian Lichtman ujawnili, kto za tym stał 

Pogrzeb Krzysztofa Kiersznowskiego. Gdzie i o której godzinie się odbędzie?

Jak wynika z ustaleń "Super Expressu", msza żałobna odbędzie się w kościele pw. św. Aleksandra na pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12.00. Następnie urna z prochami aktora zostanie przewieziona na cmentarz w Komorowie koło Pruszkowa, gdzie o godzinie 13.30 aktor zostanie pożegnany.

Krzysztof Kiersznowski od dłuższego czasu chorował, choć aktywny zawodowo był niemal do samego końca. Ze wspomnień aktorów, z którymi pracował, wynika, że choć bardzo cierpiał, nie dawał tego po sobie poznać. W jednym z wywiadów opowiedziała o tym Ewa Ziętek, z którą aktor grał w "Barwach szczęścia". "Chciałabym z taką godnością znosić cierpienie" - stwierdziła wtedy.

Krzysztof Kiersznowski miał dwoje dorosłych dzieci: syna Maksa, asystenta na wydziale prawa, oraz córkę Katarzynę, która ukończyła architekturę wnętrz. Był żonaty z Francuzką pracująca w dyplomacji. W ostatnich latach związał się z młodszą o 33 lata kobietą. Był też dziadkiem.