Zamknij
Pogrzeb Jacka "Budynia" Szymkiewicza
  • Pogrzeb Jacka Szymkiewicza
  • Pogrzeb Jacka Szymkiewicza
  • Pogrzeb Jacka Szymkiewicza
  • 10 Zobacz
fot. Wojciech Olkusnik/East News

Pogrzeb Jacka "Budynia" Szymkiewicza odbył się 20 kwietnia na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie. Na uroczystości pojawiło się wielu przedstawicieli polskiego show-biznesu.

Śmierć Jacka "Budynia" Szymkiewicza była olbrzymim szokiem zarówno dla jego najbliższych, fanów, kolegów artystów, jak i przedstawicieli polskiej sceny muzycznej i show-biznesu. Muzyk zmarł w nocy z 11 na 12 kwietnia w wieku 48 lat. Jak ujawniono, przyczyną tej niespodziewanej śmierci był zawał. Zaledwie dzień przed swoim odejściem "Budyń" ogłosił powstanie nowego projektu muzycznego - zespołu Monofon. Między innymi dlatego na wieść o śmierci artysty wielu jego fanów zareagowało niedowierzaniem. Niestety, wkrótce tragiczna wiadomość została potwierdzona.

Zobacz także: Damięcka już spisała testament i planuje pogrzeb. "Będzie impreza"

Pogrzeb Jacka "Budynia" Szymkiewicza. Bliscy żegnają artystę [GALERIA]

Pogrzeb Jacka "Budynia" Szymkiewicza odbył się 20 kwietnia na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie. W uroczystości udział wzięło wielu przedstawicieli polskiej sceny muzycznej. Zmarłego artystę pożegnali m.in. Katarzyna Nosowska, Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz, a także Tomasz Organek.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Jacek Szymkiewicz był twórcą i wokalistą grupy Pogodno, która była jednym z najbardziej jego znanych projektów. Od wielu lat występował przeważnie solo lub z projektem Babu Król. Oprócz śpiewu zajmował się pisaniem tekstów dla innych artystów, a także tworzeniem spektakli muzycznych.