Zamknij

Piotr Nowak wyproszony z planu "Na Wspólnej"? Aktor nie chciał poddać się testowi na COVID-19

26.11.2021 08:25

Piotr Nowak, doskonale znany z serialu "Na Wspólnej", miał zostać wyproszony z planu po tym, jak nie chciał poddać się testowi na COVID-19. Wcześniej mówiło się o jego sceptycznym podejściu do tematu pandemii. Czy może stracić rolę w serialu?

Piotr Nowak
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

"Na Wspólnej" to jeden z najpopularniejszych seriali obyczajowych, który możemy śledzić na antenie TVN od stycznia 2003. Widzowie od wielu lat z zaangażowaniem śledzą losy apartamentowca przy tytułowej warszawskiej ulicy, zżyli się z nimi, a często traktują ulubionych bohaterów jak prawdziwych znajomych. Nic w tym dziwnego, niektórzy z nich towarzyszą nam od niemal dwóch dekad. Jednym z nich jest Piotr Nowak, popularny aktor znany doskonale także fanom "Klanu".

Gwiazdor "Na Wspólnej" ma na swoim koncie role w wielu filmach i serialach, mogliśmy oglądać go między innymi w "Placu Zbawiciela", "Sali samobójców" czy "Tajemnicy Westerplatte". Wielbiciele seriali doskonale znają aktora z takich produkcji jak "Barwy szczęścia" i "Czas honoru". W "Na Wspólnej" po raz pierwszy pojawił się w 2003 roku jako Piotr Brynda, od 2014 wciela się w Marcina Bialskiego. Jest bez wątpienia jednym z najbardziej charakterystycznych aktorów serii. Niestety, jak informuje portal Interia, Nowak miał zostać wyproszony z planu po tym, jak odmówił poddania się testowi na obecność koronawirusa.

Na Wspólnej: Piotr Nowak wyrzucony z planu? Aktor nie chciał wykonać testu na obecność koronawirusa

Pandemia mocno zmieniła nasze życie, doskonale wiedzą o tym aktorzy, którzy często musieli borykać się z przymusową przerwą w zatrudnieniu. Także po covidowej "odwilży" należy jednak pamiętać o środkach bezpieczeństwa. Jednym z nich jest wykonywanie przez aktorów testów na obecność koronawirusa. Jak informują media, Piotr Nowak miał odmówić, co poskutkowało wyproszeniem go z planu "Na Wspólnej".

- Wszystkich zatrudnionych obowiązują zasady higieniczno-sanitarne mające na celu chronić przed COVID-19. [...] Na planie zdjęciowym jest obowiązek wykonywania testów, o czym każdy zostaje poinformowany z wyprzedzeniem i wyraża na to zgodę - cytuje oświadczenie TVN Interia.

Nowak wydaje się być aktorem, który dosyć sceptycznie podchodzi do tematu pandemii. Przypomnijmy jego kontrowersyjną wypowiedź dla Interii.

- Oficjalnie każdego dnia umiera w Polsce około 1300 osób. Naszych braci i sióstr. Obostrzenia, maski, dystans, szczepiony... nie zmniejszają tej liczby od prawie dwóch lat. Wręcz przeciwnie - ocenił.

Zachowanie Nowaka nie ma wpływu na emisję serialu, nie wiadomo jednak, czy wobec aktora zostaną wyciągnięte konsekwencje.

loader
Piotr Nowak
fot. VIPHOTO/East News