Obserwuj w Google News

Piotr Kraśko skazany. Skomentował wyrok sądu: „To nigdy nie powinno się było wydarzyć”

2 min. czytania
20.09.2022 20:14
Zareaguj Reakcja

Piotr Kraśko został skazany przez Sąd Rejonowy w Ostrołęce. Za prowadzenie samochodu bez uprawnień będzie musiał zapłacić 100 tys. zł kary oraz ponieść koszty procesu sądowego. Jak podaje „tvp.info”, od wyroku nie może się odwołać. Dziennikarz skomentował decyzję sądu.

Piotr Kraśko
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Piotr Kraśko poniósł konsekwencje za wydarzenia z dnia 19 sierpnia 2016 roku. Wtedy też w Myszyńcu auto dziennikarza został zatrzymany przez policyjny patrol. Jak wykazała kontrola, kierujący nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu. Te zostały mu cofnięte w 2014 roku.

Zobacz także:  Co się stało z Piotrem Kraśką? Tabloid opublikował niepokojące zdjęcia. "Tak zmieniła go choroba" [FOTO]

Piotr Kraśko skazany. Skomentował wyrok

Jak podaje „tvp.info”, prokuratora wnioskowała o skazanie dziennikarza bez konieczności przeprowadzania rozprawy. Wnioskowano o karę grzywny w wysokości 200 stawek dziennych po 500 zł, co daje kwotę 100 tys. zł. Zostało to wcześniej uzgodnione z oskarżonym.

Sąd Rejonowy w Ostrołęce stwierdził, że Piotr Kraśko jest winny i musi zapłacić nie tylko 100 tys. zł, ale też pokryć koszty postępowania sądowego. „Fakt” skontaktował się z Piotrem Kraśką i poprosił o komentarz w sprawie wyroku.

- To nigdy nie powinno się było wydarzyć. Było nieodpowiedzialne i karygodne. Raz jeszcze bardzo, bardzo za to przepraszam – powiedział dziennikarz w rozmowie z „Faktem”.

To nie pierwszy raz, kiedy Piotr Kraśko miał problemy z prawem. W grudniu 2021 roku został zatrzymany, gdy znów prowadził samochód bez uprawnień. Skazano go na 7,5 tys. zł grzywny oraz otrzymał roczny zakaz prowadzenia pojazdów. Chociaż prokuratura odwołała się do tej decyzji, to sąd był nieugięty.

Redakcja poleca

Piotr Kraśko nie ma ostatnio dobrej passy. Nie tak dawno wyszło też na jaw, że nie składał w terminie zeznań podatkowych. Dziennikarz oświadczył jednak, że konieczne deklaracje, a także zaległości w kwocie 850 tys. zostały spłacone.

Potem poszedł na urlop, przechodził także problemy ze zdrowiem – widziano go w szpitalu. Aktualnie dochodzi do siebie, jednak od kilku miesięcy nie pojawił się w „Faktach”. Stacja TVN uspokaja, że Piotr Kraśko przebywa na zwolnieniu lekarskim i wszyscy czekają, aż wydobrzeje.

RadioZET.pl/Fakt.pl/Tvp.info

10 polskich gwiazd które miały poważne problemy z prawem
10 Zobacz galerię
fot. Mateusz Jagielski/East News, VIPHOTO/East News, ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News