Obserwuj w Google News

Piotr Jacoń z TVN krytykuje słowa Jarosława Kaczyńskiego o osobach transpłciowych. "Głupota, straszny obciach"

2 min. czytania
27.06.2022 10:16

Piotr Jacoń nie krył oburzenia słowami Jarosława Kaczyńskiego o osobach transpłciowych. Dziennikarz TVN, ojciec transpłciowej córki, w ostrych słowach skrytykował prezesa Prawa i Sprawiedliwości. 

Piotr Jacoń / Jarosław Kaczyński
fot. screen: Instagram @piotr_jacon / YouTube: Janusz Jaskółka

Piotr Jacoń to polski dziennikarz znany ze współpracy z TVN24, który w 2021 roku wyznał, że ma transpłciową córkę. Kilka miesięcy później wydał książkę "My, trans", zbiór wywiadów z osobami transpłciowymi i ekspertami. Nie ukrywał, że po coming oucie Wiktorii razem z żoną okazali jej pełną akceptację i wsparcie. Nic więc dziwnego, że tolerancyjny dziennikarz bardzo emocjonalnie reaguje na wszelkie przejawy homofobii i transfobii. Zdaniem większości osób za takie można uznać słowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Przypomnijmy, że polityk podczas spotkania z wyborcami we Włocławku zasugerował, że osoby, które zmieniają swoje postrzeganie płciowe, powinny być badane.

- Można mieć takie poglądy, dziwne co prawda, ja bym to badał, ale można - ocenił 73-latek.

Słowa Kaczyńskiego wywołały ogromne oburzenie, zarzucono mu nie tylko transfobię, ale także zacofanie kulturowe i brak wiedzy. Wśród krytyków słów prezesa PiS znalazł się Piotr Jacoń, który za pośrednictwem mediów społecznościowych nie szczędził gorzkich słów.

Redakcja poleca

Piotr Jacoń ostro o Jarosławie Kaczyńskim. Dziennikarz TVN oburzony słowami prezesa PiS o osobach transpłciowych

Na profilu Piotra Jaconia na Instagramie pojawił się wpis, w którym ojciec transpłciowej córki nie oszczędzał Jarosława Kaczyńskiego. Dziennikarz wytknął politykowi brak elementarnej wiedzy na temat, na który zabrał głos.

- Prezes dopadł mnie na urlopie. Tu mógłby pojawić się cytat z niego. "Ja bym to badał" - powiedział we Włocławku. Ale co więcej, mówił, nie zacytuję, bo nie warto. Ja bym tego nie badał - tego, co mówi prezes. Choć pokusa jest...Ja bym polecił prezesowi jakąś dobrą książkę. Bo to straszny obciach zabierać publicznie głos w sprawach, o których nie ma się pojęcia. Głupoty nie należy badać. Należy ją piętnować, zwłaszcza gdy jest upowszechniana i puentowana rechotem! - ostro ocenił Piotr.

Jacoń nawiązał także do sytuacji w kraju i działalności partii rządzącej.
- Swoją drogą, gdy polityka przyłapie się na jednej głupocie, łatwo posądzić go o kolejne... Bo może o transpłciowości wie on tyle, co o praworządności, obronności, gospodarce, edukacji i w ogóle o świecie? - zapytał fanów.

Post dziennikarza wywołał entuzjastyczne reakcje internautów, którzy zgadzają się z jego opinią.