Obserwuj w Google News

Piotr Adamczyk mówi o niespełnionym ojcostwie. "Mam 50 lat i nie mam dzieci". To dla niego trudny temat

Judyta Wanicka
2 min. czytania
08.03.2022 13:53
Zareaguj Reakcja

Piotr Adamczyk nie doczekał się dzieci z żadną z dotychczasowych partnerek. Aktor, który niebawem skończy 50 lat, jest szczęśliwym mężem Karoliny Szymczak i nie ukrywa, że chciałby jeszcze zostać ojcem. Przyznaje jednak, że jest to dla niego trudny temat. 

Piotr Adamczyk
fot. VIPHOTO/East News

Piotr Adamczyk należy do czołówki najpopularniejszych polskich aktorów. Na koncie ma dziesiątki ról teatralnych, filmowych i serialowych, z których najbardziej znaną jest kreacja Karola Wojtyły w filmach biograficznych o Janie Pawle II. Gwiazdor zagrał także w takich hitach jak "Chopin. Pragnienie miłości", "Testosteron", "Lejdis", "Och, Karol 2" czy serialach "Przepis na życie" i "Czas honoru".

Adamczyk jest jednym z niewielu polskich artystów, którzy regularnie grają w zagranicznych produkcjach. Niedawno aktor dostał angaż do serialu "Hawkeye" opowiadającego historię jednego z popularnych bohaterów komiksowego uniwersum Marvela. Sukces zaliczyła także żona aktora, Karolina Szymczak, otrzymując rolę w "Babylon", gdzie wystąpi u boku takich sław jak Brad Pitt czy Margot Robbie. Sam Piotr Adamczyk wzbrania się przed nazywaniem jego sukcesu "robieniem kariery w Hollywood". 

Obawiam się tego typu opinii, że teraz "Adamczyk w Stanach". Nie, to nieprawda. Oczywiście można mieszkać w Stanach, jak się wynajmie mieszkanie, więc tymczasowo można mieszkać. To jest jakaś niesamowita przygoda, która mnie spotkała - jakbym skończył szkołę teatralną, poszedł do agencji, przyjęli mnie i obsadzają nagle. Czyli mam dwadzieścia lat w Stanach. Zaczynam. A tu, w Polsce, mam wszystko - powiedział Kindze Burzyńskiej z "Dzień Dobry TVN".

Redakcja poleca

Piotr Adamczyk o niespełnionym ojcostwie

Zawodowo 50-letniemu aktorowi układa się wymienicie, podobnie zresztą w sferze prywatnej. W czerwcu 2019 roku Piotr Adamczyk poślubił o 19 lat młodszą Karolinę Szymczak. Małżonkowie wprawdzie rzadko dzielą się prywatnym życiem w mediach, lecz lubią pojawiać się razem na premierach i czasami nawet coś o sobie opowiedzieć. 

Para jeszcze nie ma dzieci. Piotr Adamczyk nie doczekał się potomstwa także z żadną z wcześniejszych partnerek. Aktualnie artysta dobiega pięćdziesiątki - dokładnie 21 marca będzie miał urodziny, ale nie porzucił całkowicie myśli o ojcostwie. Do tej pory kariera była dla niego najważniejsza, w związku z czym nie myślał o założeniu rodziny. Dzisiaj sytuacja jest inna, lecz jak podkreśla, nie jest mu łatwo poruszać ten temat publicznie. 

To nie jest rzecz, o której łatwo mówić. Mam 50 lat i nie mam dzieci. To na pewno trudny temat, ale tak się na razie los toczy... Karolina mówi o tym głośno. Aż się czerwienię... - wyznał w rozmowie z "Dzień Dobry TVN" Piotr Adamczyk. 

Karolina Szymczak jest bardziej wylewna w temacie. Jakiś czas temu informowała, że jest po operacji związanej z  endometriozą, chorobą, która utrudnia zajście w ciążę. 

Gdy usłyszałam diagnozę pt. zaawansowana endometrioza - załamałam się, ale potem gdy dostałam nadzieję na to, że przywrócą mi szansę na bycie mamą z endometriozą, znów zaświeciło dla mnie słońce - napisała na Instagramie aktorka. 

Trzymamy mocno kciuki, żeby parze ułożyło się tak, jak sobie tego życzą.