Zamknij

Paweł Królikowski zrezygnował z funkcji szefa ZASP. Wiadomo, kto go zastąpił

Judyta Wanicka
27.02.2020 11:43

Paweł Królikowski ustąpił z funkcji prezesa Związku Artystów Scen Polskich ze względu na problemy zdrowotne. Odeszła również Małgorzata Kożuchowska pełniąca funkcję wiceprezesa. Związek wydał komunikat, w którym podał nazwisko nowego prezesa ZASP.

Paweł Królikowski
fot. Mariusz Grzelak/REPORTER/EAST NEWS

Paweł Królikowski podjął decyzję o rezygnacji z funkcji prezesa Związku Artystów Scen Polskich. Powodem są problemy zdrowotne aktora, który przed Bożym Narodzeniem przeszedł operację neurologiczną. Na stronie ZASP-u pojawił się oficjalny komunikat, z którego wynika, że z pracy zrezygnowała również Małgorzata Kożuchowska piastująca funkcję wiceprezesa.

Paweł Królikowski odchodzi z ZASP. Krzysztof Szuster nowym prezesem

Zarząd Główny Związku Artystów Scen Polskich podał, że nowym prezesem został aktor Krzysztof Szuster.

W związku z rezygnacją Pawła Królikowskiego z funkcji prezesa oraz Małgorzaty Kożuchowskiej z funkcji wiceprezes Związku Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenia, członkowie Zarządu Głównego ZASP na posiedzeniu w dniu 25 lutego 2020 roku, zgodnie ze Statutem Stowarzyszenia spośród dotychczasowego składu Zarządu Głównego, do grona którego dołączyli: Piotr Bogusław Jędrzejczak i Ryszard Rembiszewski, wybrali prezesa i wiceprezesa. Prezesem został Krzysztof Szuster, a wiceprezesem Krzysztof Górecki - brzmi komunikat ZASP.

zasppsps
fot. www.zasp.pl/screen

Krzysztof Szusetr - kim jest nowy prezes ZASP?

Krzysztof Szuster, który zastąpił Pawła Królikowskiego na stanowisku prezesa związku, jest aktorem teatralnym i filmowy. Ma 68 lat. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Związany był m.in. z Teatrem Płockim, Teatrem Rozmaitości i Teatrem Syrena w Warszawie. Aktor zagrał w takich produkcjach jak: "Pan na żuławach", "Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy", "Dom", "Przyjaciele" czy "Polskie drogi". Został odznaczony srebrnym medalem "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis".

RadioZET.pl/jw