Obserwuj w Google News

Paweł Królikowski zrezygnował z funkcji prezesa ZASP. Aktor walczy o zdrowie

Judyta Wanicka
2 min. czytania
21.02.2020 10:50
Zareaguj Reakcja

Paweł Królikowski wycofał się z funkcji prezesa Związku Artystów Scen Polskich - poinformował "Fakt". Obecnie aktor przechodzi rekonwalescencję po operacji neurologicznej. Na stanowisku szefa ZASP-u zastępuje go Małgorzata Kożuchowska.

Paweł Królikowski
fot. Justyna ROJEK/East News

Paweł Królikowski wycofał się z funkcji prezeza ZASP

Paweł Królikowski walczy o powrót do zdrowia po operacji neurologicznej, którą przeszedł przed Bożym Narodzeniem. Aktor nie wrócił do pracy przy kolejnej edycji "Twoja twarz brzmi znajomo". Wycofał się również z innych obowiązków zawodowych. Jak poinformował dziennik "Fakt", Paweł Królikowski złożył rezygnację z funkcji prezesa Związku Artystów Scen Polskich, którą pełnił od kwietnia 2018 roku. Obecnie Pawła Królikowskiego zastępuje Małgorzata Kożuchowska, wiceprezes ZASP-u.

Musimy się spotkać i ustalić komunikat prasowy - powiedziała w rozmowie z "Faktem" aktorka.

Olgierd Łukaszewicz, poprzedni szef ZASP-u, rozumie decyzję Królikowskiego. Nie ukrywa jednak, że trudno będzie znaleźć odpowiedniego kandydata na jego miejsce.

Słabo to widzę, ponieważ młodzież kompletnie nie rozumie tej organizacji. Musiałby to być ktoś w wieku 55 lat, kto może sobie pozwolić na przerwę w pracy. Bo model dawnego prezesa, kiedy wszystko robiło się społecznie, jest już nieaktualny. Ja bym się dzisiaj tej funkcji nie podjął – dodał ze smutkiem.

Paweł Królikowski trafił do szpitala przed świętami

W 2015 roku Paweł Królikowski przeszedł operację tętniaka mózgu. Szybka reakcja lekarzy uratowała mu życie, lecz aktor do dziś zmaga się z problemami zdrowotnymi. Przed świętami Bożego Narodzenia gwiazdor "Rancza" trafił na oddział neurochirurgii jednego z warszawskich szpitali. Małgorzata Ostrowska-Królikowska poinformowała, że mąż czuje się już lepiej, lecz ze względu na infekcję wymaga dalszej hospitalizacji. Rodzina nie wyklucza rehabilitacji w Niemczech.

Paweł Królikowski miał kolejną operację. Nowe informacje o stanie zdrowia aktora

RadioZET.pl/jw