Obserwuj w Google News

Paulina Smaszcz ostro do Kaczyńskiego: „Nienawidzi pan kobiet”

Joanna Kosiorek
2 min. czytania
07.11.2022 11:53
Zareaguj Reakcja

Wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego o polskich kobietach nie spotkała się z pozytywnym odbiorem. Głos zabierają kolejne gwiazdy oburzone słowami polityka PiS. Do ich grona dołączyła Paulina Smaszcz, która zaapelowała do prezesa Prawa i Sprawiedliwości na Instagramie. Padły mocne słowa.

Paulina Smaszcz i Jarosław Kaczyński
fot. Artur Zawadzki/Maciej Witkowski/East News

Paulina Smaszcz w obszernym instagramowym wpisie odpowiedziała na kontrowersyjne słowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Dziennikarkę zbulwersowała wypowiedź polityka, jaką wygłosił podczas spotkania z wyborcami w Ełku. Według niego winę za niski współczynnik dzietności w Polsce ponoszą polskie kobiety, które regularnie nadużywają alkoholu. Do sytuacji odnosiła się już Kinga Rusin, która nazwała prezesa PiS „zidiociałym starcem z Żoliborza”.

Zobacz także:  Kinga Rusin atakuje Jarosława Kaczyńskiego: „Zidiociały starzec z Żoliborza”

Paulina Smaszcz miażdży Jarosława Kaczyńskiego: „Pijesz chyba od ponad 20 lat”

Słowa Kaczyńskiego dotknęły również Smaszcz – celebrytka zwróciła się do niego w poruszających słowach.

- Pana słowa wypowiedziane o kobietach w Ełku, świadczą o tym jak nienawidzi pan kobiet, jak wywołują w panu obrzydzenie i niechęć. Jakie masz prawo wypowiadać się na temat kobiet jeśli nią nie jesteś?! Nawet z żadną kobietą nigdy nie byłeś?! Z żadną nie żyłeś?! Żadną się nie opiekowałeś!? Jakie masz prawo wypowiadać się na temat Matek, jeśli sam nie masz dzieci?! Jakie masz prawo oceniać decyzje na temat rodzicielstwa, jak sam nie byłeś rodzicem i nigdy nie dowiedziałeś się, co oznacza odpowiedzialność i miłość rodzicielska?! – wyliczała.

Redakcja poleca

Wytknęła politykowi również jego słowa o alkoholu.

Pijesz chyba od ponad 20 lat skoro tak skrupulatnie wyliczyłeś wiek alkoholika mężczyzny?!

– nie kryła poirytowania.

Dziennikarka postanowiła podsumować całą karierę polityczną Jarosława Kaczyńskiego.

- Ten kraj, dzięki twojej polityce, buduje z roku na rok niechęć do kobiet, którym nawet nie dorastasz do pięt. Ograniczasz nasze prawo do demokracji, świadomych wyborów, edukacji, godnych zarobków, prawa o decydowaniu o naszym macierzyństwie i życiu oraz edukacji naszych dzieci. Osoby starsze zostawiasz w biedzie i głodzie, licząc tylko ich głosy. Chore dzieci, niepełnosprawne umysłowo i fizycznie, zostawiasz na pastwę losu (...) Nie zabierzesz nam prawa głosu – kontynuowała pełen emocji wpis.

Wcześniej do słów polityka odniosła się Aleksandra Żebrowska, wywołując swoim wpisem małą burzę w mediach społecznościowych.

A Wy co myślicie o słowach Jarosława Kaczyńskiego?

Anja Runik
15 Zobacz galerię
fot. Instagram:@anja_rubik