Zamknij

Paulina Młynarska o aferze z Dykiel. Sprostowała wypowiedź aktorki o Wojciechu Młynarskim

25.10.2021 08:31

Bożena Dykiel wywołała skandal wypowiedzią o depresji w "Dzień Dobry TVN". Paulina Młynarska nie kryje zniesmaczenia tym, co usłyszała od gwiazdy "Na Wspólnej" i zabrała głos na Instagramie. Wyjaśniła, na co konkretnie chorował jej ojciec, Wojciech Młynarski. 

Paulina Młynarska
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EAST NEWS, PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EAST NEWS

Bożena Dykiel wypowiedziała się w "Dzień Dobry TVN" na temat depresji. Po słowach aktorki w sieci zawrzało. Szczególnie krytykowano słowa gwiazdy "Na Wspólnej" o "walce bogaczy" i statystykach covidowych. Internauci drwili także z "prozdrowotnych okularów", które aktorka zaprezentowała w czasie rozmowy. Na wypowiedź Bożeny Dykiel w "Dzień Dobry TVN" zareagowała fundacja "Twarze Depresji", organizator kampanii społecznej, która zaprosiła do współpracy gwiazdę. 

Opinia wyrażona przez panią Bożenę Dykiel w "Dzień dobry” TVN" nie jest opinią Fundacji tylko jej osobistą opinią. Nie była z nami konsultowana - podkreślili w oświadczeniu organizatorzy akcji, a następnie zdecydowali się zakończyć współpracę z aktorką. 

Bożena Dykiel może pożałować swoich słów o depresji. Jest reakcja fundacji, z którą współpracowała

Afera po wypowiedzi Dykiel w DDTVN. Paulina Młynarska apeluje do organizatorów kampanii 

Głos w sprawie postanowiła zabrać Paulina Młynarska. Pisarka i znana komentatorka życia publicznego niejako poczuła się wywołana do tablicy po tym, co usłyszała o swoim ojcu w programie "Dzień Dobry TVN". Bożena Dykiel powiedziała, że Wojciech Młynarski chorował na depresję.

Wojtek Młynarski też chorował na depresję. To jest brak pierwiastka litu. Nie to, że się go uzupełni, ten lit. Organizm to powinien sam wytworzyć, tylko musimy mu dać do tego materiał. Wiec trzeba uważać, co się wpuszcza do pyska, nie jeść byle czego, jeść dobre rzeczy. Poza tym ruszać się, czytać, nie tylko gapić się w telefon i telewizor - stwierdziła w rozmowie aktorka. 

Młynarska zamieściła post na Instagramie, w którym sprostowała informację o chorobie taty.

Ponieważ to są jednak ważne rzeczy, to się odezwę. Pani Bożeno Dykiel! Tata chorował na chorobę afektywną dwubiegunową, nie zaś na depresję. Depresja jest jednym z komponentów choroby afektywnej dwubiegunowej, która jest bardzo złożoną i trudną w leczeniu dolegliwością. Choruje na to mnóstwo osób, wiele z nich nie chce się leczyć. Podobnie jest z depresją. Kiedy się nie leczą, wyniszczają nie tylko siebie, ale też swoich bliskich. Stąd akcja, której stała się Pani twarzą - wyjaśniła siostra Agaty Młynarskiej. 

Autorka książek o jodze, która niedawno w celach profilaktycznych przeszła podwójną mastektomię, zwróciła się z apelem do fundacji organizującej akcję "Twarze depresji" o bardziej przemyślany dobór ambasadorów. 

Jako weteranka depresji i córka człowieka przez całe życie zmagającego się z CHAD, bardzo proszę organizatorów akcji @twarze_depresji, aby troszkę ostrożniej podchodzili do doboru znanych twarzy, które zapraszają do współpracy. O kosmicznych okularach i teoriach spiskowych Pani Bożeny Dykiel zamilczę - podkreśliła we wpisie Młynarska. 

Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Gwiazdy żegnają zmarłego aktora. "Mam złamane serce"

loader
Gwiazdy, które cierpiały na depresję  [ZDJĘCIA]
9 Zobacz galerię
fot. East News