Obserwuj w Google News

Paul Raci na oscarowym dywanie. Aktor o polskich korzeniach pokazał oryginalny wizerunek [FOTO]

2 min. czytania
27.04.2021 13:25

Paul Raci to aktor polskiego pochodzenia, nominowany do Oscara w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy. Jego rola w "Sound Of Metal" poruszyła mnóstwo fanów filmu. Raci na czerwonym dywanie pokazał oryginalny wizerunek, prezentując pomalowane na czarno paznokcie.

Paul Raci
fot. CHRIS PIZZELLO/AFP/East News

Paul Raci, choć nie zdobył Oscara w swojej kategorii, bardzo mocno zwracał uwagę fotoreporterów. Gwiazdor "Sound of Metal" pojawił się na czerwonym dywanie w eleganckim garniturze, a uwagę przykuły pomalowane na czarno paznokcie 73-letniego aktora.

Zobacz też:  Oscary 2021: WYNIKI. Kto wygrał i dostał statuetkę? [LISTA ZWYCIĘZCÓW, LAUREACI]

Paul Raci na oscarowym dywanie. Aktor o polskich korzeniach pokazał oryginalny wizerunek [FOTO]

Widać, że Raci w takim ekstrawagancko-rockowym wydaniu czuł się świetnie. Paul Raci brawurowo zagrał rolę głuchego terapeuty w filmie "Sound of Metal". Ta rola z pewnością otworzy aktorowi jeszcze niejedne drzwi do wielkich kreacji aktorskich.

Jak się okazuje, Paul Raci (Racibożyński) ma polskie korzenie. Jego rodzice są potomkami polskich powojennych emigrantów. Paul wychował się w Chicago w domu z silnymi polskimi tradycjami. 

"Mój ojciec, Mitchell, urodził się w New Jersey, jego rodzina przybyła do Stanów zaraz po wojnie, pochodzili z Warszawy. Moja mama, Laurel, urodziła się w polskiej rodzinie w Chicago. Jej matka, a moja babcia, była świetną kucharką. Robiła przepyszne pierogi z mięsem, szpinakiem, serem, owocami. Z jedzeniem i świętami wiąże się zresztą najwięcej moich polskich wspomnień. Na przykład jak na Wielkanoc szliśmy z koszykami do kościoła święcić pokarmy" - wspominał aktor w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Warto dodać, że w wyścigu o Oscara w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy zwyciężył   Daniel Kaluuya za rolę Freda Hamptona w filmie "Judasz i Czarny Mesjasz".