Obserwuj w Google News

Sparaliżowana partnerka Rezigiusza opowiedziała o swoim stanie. Przestrzega kobiety i apeluje o badanie się

2 min. czytania
24.05.2022 13:43
Zareaguj Reakcja

Rezigiusz niedawno poinformował, że jego dziewczyna miała udar mózgu, który wyrządził spore szkody w jej organizmie. 27-letnia Weronika małymi krokami wraca do sprawności, lecz wciąż nie może poruszać jedną ręką. Po miesiącu walki partnerka youtubera opublikowała pierwszy wpis na Instagramie. 

Dziewczyna Rezigiusza
fot. Instagram:@garszcioszka, @rezigiusz

Dziewczyna Remigiusza Wierzgonia przeszła rozległy udar mózgu. Youtuber, znany w sieci jako Rezigiusz, poinformował, że Weronika pomału dochodzi do siebie, lecz minie sporo czasu, zanim wróci do pełnej sprawności.

Po miesiącu od feralnego zdarzenia 27-latka wróciła na Instagram, by poinformować o swoim stanie. W pierwszym wpisie po udarze zwróciła się ze szczególnym apelem do kobiet i zachęciła je do badań, a w szczególnie jednego, dzięki któremu mogą uniknąć poważnych konsekwencji, a nawet ocalić sobie życie. 

Redakcja poleca

Dziewczyna Rezigiusza o swoim stanie po udarze mózgu 

Docenisz, gdy stracisz - zaczęła swój wpis Weronika. Nigdy bym nie powiedziała, że te słowa powiem sama do siebie… Dzisiaj na jednej z moich nóg nie ustoję oraz jedną z moich rąk nie poruszam - wyznała. 

Ukochana Reziego podkreśliła, że nie udało się ustalić przyczyny jej udaru mózgu. Zaapelowała jednak do kobiet stosujących antykoncepcję, aby koniecznie kontrolowały krzepliwość krwi. 

Ten post głównie kieruje do kobiet! Dbajcie o siebie i o swoje zdrowie. Ja nie znam przyczyny udaru, który mnie spotkał i nie życzę tego absolutnie nikomu. Zawsze można dmuchać na zimne. Pisze do mnie wiele osób, które niestety też przeszły udar mózgu i to w bardzo młodym wieku. U niektórych przyczyną była antykoncepcja… Dziewczyny, jeśli stosujecie antykoncepcję hormonalną idźcie przebadać krzepliwość krwi. Piszę to tutaj po to, by uświadomić was o tym, jak bardzo jest to ważne, żeby nikogo z was to nie spotkało, bo to naprawdę ciężka walka. Pytajcie swoich lekarzy i dbajcie o swoje zdrowie - prosi Weronika. 

Od mojego zdarzenia minął już ponad miesiąc. Jestem w stanie delikatnie ruszyć lewą nogą, ale ręka dalej nie reaguje. Przyjechałam dzisiaj do kliniki, gdzie będę codziennie walczyć o powrót do pełnej sprawności. Pójście samej do innego pomieszczenia, wzięcie samej prysznica, to teraz moje marzenie, o które będę walczyć i na pewno jeśli to osiągnę, podzielę się tym z wami - wyznaje. 

Na koniec Weronika jeszcze raz zaapelowała do internautów, żeby zwracali uwagę na swoje zdrowie. Jak widać, udary nie są tylko przypadłością starszych osób i mogą zdarzyć się nawet w młodym wieku. 

Mam nadzieje, że chociaż kilka osób po przeczytaniu tego posta, weźmie sobie to do serca i pójdzie zrobić co należy. Zróbcie to nie tylko dla siebie, ale również swoich bliskich - zaapelowała dziewczyna Rezigiusza. 

Polskie gwiazdy
10 Zobacz galerię
fot. East NEWS