Zamknij

Ostra kłótnia w TVP Info. Janusz Kowalski uderzył w Donalda Tuska. Szybko go zripostowano [WIDEO]

11.08.2022 13:58

Na antenie TVP Info doszło do ostrego spięcia między Januszem Kowalskim a Martą Wcisło. Po wymianie zdań poseł zaczął temat Donalda Tuska, a posłanka jakby na to czekała. Przed kamerami zaprezentowała pewne zdjęcie.

TVP Info Minęła 20
fot. screen TVP VOD Minęła 20 wyd. z dn. 08.08.2022

Przed kamerami TVP Info doszło do kolejnej dyskusji między politykami. Do ostrej wymiany zdań dochodziło też ostatnio w „Gościu Wiadomości”. Tym razem w „Minęła 20” Janusz Kowalski, częsty bywalec programu, próbował bronić się przed zarzutami Katarzyny Wcisło z Koalicji Obywatelskiej. Poszło o korzyści pieniężne.

Zobacz także: Awantura w „Gościu Wiadomości” TVP. Wygarnął, co myśli o stacji. Zaskakujące zachowanie Holeckiej

Awantura w TVP Info. Janusz Kowalski starł się z Martą Wcisło

W pewnym momencie Katarzyna Wcisło i Janusz Kowalski zaczęli przekrzykiwać się, komu powinno być bardziej wstyd. Posłanka KO zwróciła uwagę na to, że poseł sam był kiedyś członkiem PO.

- Pan jest teraz w partii rządzącej, tak? Bo PO nie dała panu spółek Skarbu Państwa. W ilu spółkach Skarbu Państwa pan zasiadał w 2019 roku? W dwóch czy trzech? Ile pan zarobił? 450 tysięcy za jeden rok? To się panu dzisiaj opłaci być w partii rządzącej, tak? - drążyła posłanka.

Prowadząca starała się uspokoić dyskutujących polityków, jednak Janusz Kowalski zaczął mówić o Donaldzie Tusku. Chciał, aby skupiono się na jego zarobkach.

- A kiedy pokażecie majątek Donalda Tuska? Ile zarobił w Brukseli za to, że zdradził interesy Polski – odbił pałeczkę Janusz Kowalski.

- Wiem, że to jest niedościgniony wzorzec, Donald Tusk. Wiem, że ma pan fobię. […] Śmieję się, bo pan mu nigdy nie dorówna. Zresztą z tego pan słynie. Jak pan nie powie sto razy „Donald Tusk”, to chyba nie wiem, chory pan jest. Nie chodził pan z kwiatami do Donalda Tuska? - dopytywała Marta Wcisło.

Janusz Kowalski stwierdził, że posłanka opowiada bzdury. W tym momencie Marta Wcisło wyciągnęła zdjęcie, na którym widać polityka z bukietem kwiatów stojącego tuż przy Donaldzie Tusku. Poseł wytłumaczył, że kwiaty wcale nie były dla niego. Po tym Katarzyna Wcisło zacytowała samego Donalda Tuska, który opublikował zdjęcie.

Poseł stwierdził, że potrafił odejść z Platformy Obywatelskiej, jak ją określił: „antypolskiej partii”. Zarzucił, że posłanka nadal w niej tkwi i zapytał, czy nie jest jej głupio. Marta Wcisło odpowiedziała, że to działania polityka są antypolskie. Przekrzykiwanie się uciszyła w końcu prowadząca.

- Kwiaty przynosił i o zdjęcie prosił – napisał wówczas Donald Tusk.

loader
Pasek TVP
10 Zobacz galerię
fot. TVP/Wiadomości/screen