Obserwuj w Google News

Oscary 2021:73-letnia Yuh-Jung Youn flirtuje z Bradem Pittem: "Gdzie byłeś cały ten czas?"

2 min. czytania
26.04.2021 12:07
Zareaguj Reakcja

 Yuh-Jung Youn to pierwsza Koreanka która dostała Oscara, w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa. 73-letnia artystka odebrała nagrodę z rąk Brada Pitta. Gwiazda żartowała i flirtowała z nim na scenie.

Yuh-Jung Youn i Brad Pitt
fot. Rex Features/East News

 Yuh-Jung Youn to 73-letnia koreańska aktorka, która dostała Oscara w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa za film " Minari". To historia o rodzinie azjatyckich imigrantów, próbujących zacząć nowe życie w amerykańskiej wsi w latach 80. Yuh-Jung Youn to pierwsza koreańska aktorka, której udało się zgarnąć statuetkę w tej ważnej kategorii, pokonując m.in.  Glenn Close.

Zobacz też:  Oscary 2021: wielcy wygrani tegorocznej gali. Tytuły, które się wyróżniły

Oscary 2021: Oscary 2021:73-letnia Yuh-Jung Youn flirtuje z Bradem Pittem: "Gdzie byłeś cały ten czas?"

73-latka odebrała nagrodę z rąk samego Brada Pitta. Gwiazda nie omieszkała poflirtować i pożartować z 57-letnim aktorem na scenie.

Oh, Panie Pitt, jak to miło nareszcie Pana poznać. Gdzie Pan był cały ten czas, kiedy nagrywaliśmy w Tulsie? - żartowała aktorka.

W swojej kategorii 73-latka pokonała takie aktorki jak m.in. wspomnianą już Glenn Close, Olivię Colman i Amandę Seyfried. Gwiazda w swoim przemówieniu podkreśliła, jak bardzo podziwia Glenn Close.

"Jak mogłam wygrać z Glenn Close? Tyle razy oglądałam jej występy. (...) Dziś stoję tutaj tylko dlatego, że pewnie miałam trochę więcej szczęścia. Mam więcej szczęścia od ciebie" - powiedziała, wprawiając publiczność w dobry nastrój.

Yuh-Jung Youn, choć w Europie czy USA jest anonimową aktorką, we wschodniej Azji uchodzi za nie lada gwiazdę ekranu. Jej kariera trwa ponad pięć dekad. Poza Oscarem Yuh za rolę w "Minari" ma już na koncie nagrodę BAFTA  i nagrodę Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych.