Obserwuj w Google News

Oliwia Bieniuk zdaje maturę. Z tego tematu czuje się mocna. A jakiej lektury się obawia?

2 min. czytania
28.04.2021 15:32
Zareaguj Reakcja

Oliwia Bieniuk przygotowuje się do matury. Córka Anny Przybylskiej zdradziła, jakie lektury chciałaby mieć na pisemnej maturze z polskiego. Liczy, że na egzaminie nie pojawi się słynny dramat Mickiewicza, który ostatnio sprawił maturzystom sporo problemów. 

Oliwia Bieniuk
fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER/EAST NEWS

Matury 2021 odbędą się zgodnie z planem. Maturzyście będą jednak musieli dostosować się do określonych zasad sanitarnych wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wytyczne dotyczące tegorocznych matur. Pierwszy egzamin - pisemna matura z języka polskiego odbędzie się 4 maja. Łącznie egzaminy potrwają do 24 maja. 

W tym roku do matury przystępuje Oliwia Bieniuk. Córka Anny Przybylskiej i Jarosława Bieniuka zapowiedziała, że po skończeniu liceum zamierza iść w ślady mamy i zająć się aktorstwem. 18-latka uczy się w klasie o profilu teatralno-filmowym. Zdążyła już także zebrać pewne doświadczenie w pracy przed kamerą, m.in. występując w sesjach modowych i grając w amatorskiej produkcji "Glimmer", która została zgłoszona na Krakowski Festiwal Filmowy. Ponadto w zeszłym roku Oliwia pojawiła się u boku gwiazd w "Jak nie zgubić siebie" Daniela Rusina, youtubera znanego jako Reżyser Życia.

Radosław Piwowarski o karierze Oliwi Bieniuk. Przyjaciel Przybylskiej odradza jej aktorstwo?

Oliwia Bieniuk zdaje maturę. Jakie lekturę chciałaby na egzaminie z polskiego? 

Córka Anny Przybylskiej powtarza materiał przed maturą z języka polskiego i postanowiła zapytać innych zdających, jakie lektury ich zdaniem pojawią się w tym roku na egzaminie. 

Drodzy maturzyści, jestem ciekawa waszych przypuszczeń. Jak myślicie, jaka lektura będzie na rozprawce z języka polskiego? - zapytała na Instastory Oliwia.

Maturzyści wskazywali m.in. "Zbrodnię i karę", "Wesele" "Dżumę" i "Lalkę". Oliwia nie ukrywała, że chętnie widziałaby tematy z dwóch ostatnich powieści. Szczególnie chciałaby napisać rozprawkę z "Lalki". Poza tym marzy jej się motyw theatrum mundi. 

temaee
fot. Instastory:@oliwia.bieniuk

Podobnie jak wielu maturzystów Oliwia wolałaby uniknąć "Dziadów" Adama Mickiewicza. Twórczość wieszcza uznaje bowiem za dość trudną. 

temat 2
fot. Instastory:@oliwia.bieniuk
334e
fot. Instastory:@oliwia.bieniuk