Zamknij

Olfaktoria przeprasza za nagranie z bezdomnym. Zobowiązała się wpłacić na MONAR

09.02.2022 10:08

Olfaktoria przeprosiła w imieniu swoim i Pawła Siastały za opublikowanie w sieci wizerunku bezdomnego mężczyzny. Blogerka zobowiązała się zadośćuczynić pokrzywdzonemu oraz wesprzeć MONAR. 

Olfaktoria
fot. Pawel Wodzynski/East News

Olfaktoria i zaprzyjaźniony z nią chirurg Paweł Siastała oburzyli internautów relacją live, w której pokazali wizerunek bezdomnego mężczyzny bez jego zgody. Internauci zarzucili im skrajną bezmyślność i brak szacunku oraz nazwali ich patoinfluencerami. Najbardziej oberwało się jednak przyjacielowi Olfaktorii, który według komentujących, z racji lekarskiego zawodu, powinien był wykazać się szczególną empatią.

Sprawę ostro podsumowała w instagramowym wpisie Karolina Korwin-Piotrowska, zaś jej obserwatorzy namawiali do masowego odlajkowywania profili Olfaktorii i zaprzyjaźnionego z youtuberką chirurga. Apelowali też do przedstawicieli różnych marek i gabinetów, żeby zastanowili się nad dalszą współpracą z wymienioną dwójką. Po kolejnej fali krytyki blogerka zdecydowała się opublikować przeprosiny. 

Olfaktoria przeprasza za nagrywanie bezdomnego 

Na Instastories Olfaktorii pojawiły się post, w którym blogerka przyznaje się do błędu i wyraża skruchę w imieniu swoim i Pawła Siastały. 

Chcielibyśmy wspólnie przeprosić za sposób, w jaki nagraliśmy wizerunek osoby, która nie wyraziła na to zgody. Poczuwamy się do popełnionego błędu i wiemy, że naruszyliśmy czyjąś prywatność w niewłaściwy sposób. Był to nasz nieprzemyślany błąd i jeszcze raz wszystkich przepraszamy za zaistniałą sytuację - napisała Dorota Goldmann. 

Gwiazda social mediów w ramach zadośćuczynienie zamierza m.in. dokonać wpłaty na rzecz MONAR-u.

Dopełnimy wszelkich starań, aby udzielić dodatkowego wsparcia osobie, która została nagrana, by jej pomóc. Dodatkowo przekażemy odpowiednie wsparcie finansowe do ośrodka przeciwdziałania bezdomności MONAR z Warszawy - oświadczyła Olfaktoria. 

Magda Stępień uderza w Kubę Rzeźniczaka. "Zależy mu na ratowaniu własnej d*py". Oświadczenie modelki

EN_01498623_0067
fot. Pawel Wodzynski/East News
loader
Skandale gwiazd
11 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS