Zamknij

Ok boomer - co to jest i co oznacza hasło z memów? [SLANG]

Jolanta Waligóra
17.11.2020 12:12

Co oznacza "Ok boomer"? Slang ten zdobył ogromną popularność przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, ale i w Polsce coraz częściej można o nim usłyszeć. Nie wszyscy jednak do końca zdają sobie sprawę z tego, o co chodzi z hasłem z memów. Wyjaśniamy i sprawdzamy, co to jest "Ok boomer" i co oznacza ten slang.

Ok boomer - co to jest i co oznacza hasło z memów? [SLANG]
fot. Youtube/The Infographics Show

"Ok boomer" - co to oznacza? O co chodzi z hasłem z memów, które zdobywa popularność także w Polsce? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, co oznacza "Ok boomer" oraz o co chodzi w tym slangu.

UwU i OwO - co to znaczy, co to jest i kiedy używa się tych skrótów? [SLANG]

Ok boomer - co to oznacza?

Mimo że tytułowe hasło zdobyło popularność przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, to coraz częściej można je usłyszeć lub zobaczyć także w Polsce. "Moda" na ten slang w naszym kraju pojawiła się jednak stosunkowo niedawno, dlatego jeszcze wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, co oznacza "Ok boomer".

Najprościej mówiąc z reguły slang "Ok boomer" używa młodzież wobec osoby starszej/dorosłego wtedy, gdy chce zakończyć z nią rozmowę. Najczęściej hasło to wypowiadane jest w sytuacji, w której obie strony mają sprzeczne opinie na jakichś temat i zwyczajnie się ze sobą nie zgadzają lub gdy młodzież jest zdegustowana wypowiedzią osoby starszej.

Alternatywka i jesieniara - co to znaczy i kto to jest? [DEFINICJA]

Warto wspomnieć, że określenie "boomer" z reguły odnosi się przede wszystkim do pokolenia "Baby Boomers", tj. osób, które urodziły się w latach 1946-1964. Nowy slang jednak kierowany jest także do osób z pokolenia X, czyli urodzonych w latach 1961-1980.

Coraz częściej jednak zwrot "Ok boomer" używany jest nie tylko w stosunku do osób starszych, ale do wszystkich, którzy wykażą się brakiem rozeznania w dzisiejszym świecie. W związku z tym hasło to stosować może każdy do każdego.

Młodzieżowe słowo roku 2019 PWN - co to jest, co wygrało i co oznacza?

Co to jest Ok boomer i skąd wziął się ten slang?

Omawiając temat nowego slangu jakim jest "Ok boomer", warto wspomnieć także o tym, skąd wziął się ten zwrot i jakie były jego początki. Otóż pierwszy raz hasło to użyte zostało przez anonimowego starszego mężczyznę, który w wideo narzekał na Milenialsów i Generację Z. Mówił, że osoby z tych pokoleń mają syndrom "Piotrusia Pana", czyli nie chcą dorosnąć. 

To właśnie wtedy reakcją na wideo stało się hasło "Ok boomer", które szybko zdobyło ogromną popularność.

Co oznacza skrót btw, lgbt, zw, pp, bdo, tj, lmao, tzn, eluwina? [SŁOWNIK SLANGU]

 

RadioZET.pl/JW