Obserwuj w Google News

Neo-Nówka na Pol'and'Rock podbiła serca. „Polska w krzywym zwierciadle”

Anna Skalik
2 min. czytania
04.08.2022 17:50
Zareaguj Reakcja

Kabaret Neo-Nówka, którego skecz "Wiosna 2022" wywołał olbrzymie kontrowersje wśród polskich widzów, pojawił się na Pol'and'Rock. Występ grupy spotkał się ze świetną reakcją publiczności.

Pol'and'Rock
fot. YouTube/Neonówka TV/screen/Facebook/jerzyowsiak/screen

Kabaret Neo-Nówka, którego skecz zaprezentowany kilka dni temu na festiwalu w Koszalinie, wywołał olbrzymie kontrowersje, pojawił się na Pol’and’Rock. Ekipa zainaugurowała występy w namiocie Akademii Sztuk Przepięknych i podbiła serca publiczności.

W ostatnich dniach skecz „Wigilia 2022” jest bardzo mocno komentowany w sieci, a wideo z nim w zaledwie trzy dni zyskało aż pięć milionów odsłon. „Jest to scenka o wyraźnym zabarwieniu politycznym, która uderza w PiS. W skeczu ukazano m.in. syna, który mówi do ojca – zwolennika PiS. Panowie spotykają się przy świątecznym stole. „Syn” ubolewa nad politycznymi poglądami ojca i wymienia różne grzeszki władzy: organizację „wyborów kopertowych”, które nie doszły do skutku za 70 milionów złotych, 2 miliardy na propagandę w TVP – i jeszcze kilka innych spraw, które zaistniały w naszej politycznej rzeczywistości.

Najbardziej to się boisz gejów, a nic ci nie przeszkadza, że rząd to cię r*cha codziennie – głosi jedno ze zdań, które padają w skeczu Neo-Nówki. Nic dziwnego, że treść o tak mocnym przekazie spotkała się zarówno z aprobatą, jak i krytyką. Głos w sieci zabrali nawet przedstawiciele władzy.

Zobacz także: Zanussi tłumaczy się z występu w "Sprawie dla reportera". Odniósł się do show popularnej blogerki

Neo-Nówka na Pol'and'Rock podbija serca

Obserwując zamieszanie, związane z Neo-Nówką, Jurek Owsiak zdecydował się zaprosić kabareciarzy na Pol’and’Rock. Występ trupy spotkał się z gorącym przyjęciem i został nagrodzony gromkimi brawami. Widzowie wypełnili cały namiot, a tłumy zgromadziły się także przed telebimami.

Kabarety zawsze się śmiały z Polski i Polaków. Przez tyle lat Polacy rozumieli te żarty. Rozumieli je też politycy i sami z siebie potrafili się też śmiać. Ale nastały takie czasy, gdy dla części Polaków takie żarty nie są śmieszne. Ale też nie potrafią zrozumieć, że to nasza Polska w krzywym zwierciadle. Trzeba też przyznać, że to taki śmiech przez łzy – mówił w rozmowie z Onetem jeden z widzów Neo-Nówki na Pol’and'Rock.

Słowa podsumowania dla „skandalu”, jaki wybuchł wokół kabaretu, zawarł w kilku zdaniach także Jurek Owsiak.

Pamiętajcie o tym: aby słuchać kabaretów, trzeba być człowiekiem inteligentnym, trzeba być człowiekiem roztropnym, trzeba być człowiekiem oczytanym i trzeba być człowiekiem z poczuciem humoru – czyli mówię o nas – powiedział twórca WOŚP w zapowiedzi występu.