Obserwuj w Google News

Natalia Madejczyk nie żyje. Michał Piróg żegna gwiazdę „You Can Dance”: „Śpij spokojnie aniele piękny”

3 min. czytania
22.06.2022 09:45
Zareaguj Reakcja

Natalia Madejczyk nie żyje. O śmierci gwiazdy pierwszej edycji „You Can Dance” poinformowali m.in. przyjaciele oraz grupy taneczne. Michał Piróg opublikował wspólne zdjęcie oraz poruszający wpis. Jak się okazuje, stan tancerki jeszcze niedawno był określany jako krytyczny.

Natalia Madejczyk
fot. screen Instagram nataliamadejczyk

Natalia Madejczyk była gwiazdą pierwszej edycji  „You Can Dance”, odpowiadała też za choreografie w 3.,4. oraz 8. i 9. edycji. Była też związana z tanecznym Teatrem V6 w Łodzi, Bałtyckim Teatrem Tańca oraz z Teatrem Muzycznym w Gdyni. Tancerka zmarła 21 czerwca o 13:30, o czym poinformował m.in. na Facebooku profil „Grupa Festiwale”. Jeszcze 12 czerwca aktywnie sędziowała podczas jednego z festiwali. Wiadomo, co przyczyniło się do jej śmierci.

- Dziękujemy Tobie, niezwykła, kochana dziewczyno, tancerko, sędzino - za oddanie, pasję, Twój uśmiech i dobro. Nasze ostatnie wspólne bycie podczas Festiwalu Holiday Dance Festiwal w Markach 12 czerwca 2022 roku - było Twoim ostatnim sędziowaniem - niech Twoje noty wędrują do naszych Tancerzy jako wskazówka na dalszą drogę – napisano na profilu „Grupa Festiwale”.

Zobacz także:  Natalia Madejczyk nie żyje. Na jaw wyszły okoliczności śmierci tancerki

Natalia Madejczyk nie żyje

Natalia Madejczyk zmarła 21 czerwca. W tym samym miesiącu w mediach społecznościowych powstała specjalna grupa wsparcia dla tancerki. Kobieta była ofiarą pożaru, który wybuchł w kuchni. W mieszkaniu przebywały też dwie inne osoby. Miała oparzenia trzeciego stopnia na 60% powierzchni ciała. Lekarze określali jej stan jako krytyczny. O modlitwę apelował m.in. jej kolega, Maciej Florek.

Kinga Rusin żegna zmarłą Natalię Madejczyk. Wzruszające słowa dziennikarki

- Dzisiaj też do mnie dotarła wiadomość, że Natalia Madejczyk miała bardzo poważny wypadek i leży w szpitalu walcząc o zdrowie i życie. Dlatego proszę was o mały prezent dla mnie - o chociaż chwilę modlitwy, medytacji, pomyślenia o Natalii wiem, że będzie to czuła w tych ogromnie trudnych chwilach, bo jest wrażliwą osobą – napisał Maciej Florek w dniu swoich urodzin.

Redakcja poleca

Niestety, organizm tancerki nie dał rady, a lekarze robili, co tylko mogli. Medycy zaznaczali, że ten tydzień będzie decydujący. Fani nie dowierzają, że tancerka zmarła. Równie zdruzgotany jest też Michał Piróg.

- Śpij spokojnie aniele piękny. Mogę tylko pytać czemu, czemu teraz, czemu ty. Obudziłem się o 1:47 i już nie zmrużyłem oka. Moje serce pęka. Czemu musimy być światkami kiedy opuszczają nas tak piękne dusze. Natalia, kochana moja, mogę ci obiecać, że jeszcze zatańczymy. Dzisiaj zadzwoniła Małgosia, że mamy znów zaproszenie do Londynu (to był taki świetny czas razem), Twój udział w programie. Byłaś jego najjaśniejszą gwiazdą. Będę cię wypatrywać w oczach wszelkich istot, by raz jeszcze się do ciebie uśmiechnąć, popatrzeć i powiedzieć jak ciebie wszystkim brakuje. Do zobaczenia. Teraz odpocznij chwilkę i wróć do nas – napisał na Instagramie Michał Piróg.

- Natalio, dziękujemy ci za wszystko: za twoje wspaniałe obeznanie, za wielką wiedzę, którą się chętnie dzieliłaś, za sprawiedliwe i obiektywne sędziowanie, ale też i za to, co nie jest bezpośrednio związane z tańcem – za twoją dobroć, troskliwość i wielkie serce. To ogromna strata dla całego tanecznego świata. Natalio, gdziekolwiek jesteś, mamy nadzieję, że jest Ci tam dobrze. Spoczywaj w spokoju – czytamy z kolei na fanpage’u „Festiwal Tańca o Puchar Kujaw i Pomorza oraz Mistrzostwa Polski WADF”.

Gwiazdy, które odeszły. Te znane osoby zmarły w 2021 roku [GALERIA]
20 Zobacz galerię
fot. Bartosz KRUPA/East News/ MW/East News