Zamknij

Natalia Kukulska znalazła archiwalne nagrania rodziców. Śpiewa na nich Anna Jantar

Maciej Friedrich
28.05.2019 15:56

Natalia Kukulska wyznała w wywiadzie, że znalazła archiwalne nagrania, na których jej rodzice komponują. Piosenkarka miała okazję zobaczyć, jak pracowali Anna Jantar i Jarosław Kukulski.

Natalia Kukulska znalazła archiwalne nagrania rodziców. Śpiewa na nich Anna Jantar
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Natalia Kukulska to niezwykle utalentowana wokalistka, która pierwsze muzyczne kroki stawiała jako mała dziewczynka. Zadebiutowała w 1986 roku albumem z piosenkami dla dzieci. Jako dorosła wokalistka odniosła ogromny sukces, a hity takie jak „Piosenka światłoczuła” czy „W biegu” nuciła cała Polska. Jest laureatką wielu prestiżowych plebiscytów, otrzymała między innymi Telekamerę dla najlepszej wokalistki roku.

Talent Natalia z pewnością odziedziczyła po sławnych rodzicach. Jej mamą była Anna Jantar, jedna z najbardziej utalentowanych polskich piosenkarek, a ojcem doskonały kompozytor Jarosław Kukulski. Wspólnie stworzyli największe hity Jantar, takie jak „Ile słońca w całym mieście” i „Najtrudniejszy pierwszy krok”.

Wspaniale zapowiadającą się karierę przerwała tragedia. Anna Jantar zginęła 14 marca 1980 roku w katastrofie samolotu w pobliżu warszawskiego Okęcia. Jarosław Kukulski zmarł po ciężkiej chorobie w 2010 roku. Natalia nie ukrywa, że wciąż odkrywa nowe fakty związane z życiem oraz muzyczną pasją rodziców.

Kinga Rusin zaliczyła wpadkę. Pomyliła miejsce katastrofy, w której zginęła Anna Jantar

Natalia Kukulska odkryła archiwalne nagranie z Anną Jantar

W wywiadzie dla magazynu „Na Żywo” Natalia Kukulska przyznała, że w rodzinnym domu na warszawskim Wawrzyszewie odnalazła nieznane wcześniej nagranie. Na filmie można zobaczyć, jak rodzice piosenkarki wspólnie komponują.

– Odkryłam, jak czasami razem pracowali. Wiemy, że mój tata był kompozytorem, ale nie wiemy, że komponował czasami z moją mamą. To znaczy: grał na pianinie, a mama śpiewała. On miał jakąś propozycję linii melodycznej, ale przez nią to przechodziło, ona sobie czasami ją zmieniała. Mówiła „Nie tak, jeszcze raz”. Bardzo fajne, taki proces twórczy, oni robili to po prostu w duecie.

Natalia nie poinformowała, czy ma zamiar podzielić się nagraniem z fanami. Miejmy nadzieję, że się na to zdecyduje.

 

RadioZET.pl/MF