Zamknij

Natalia Kukulska wystąpi przed brytyjską rodziną królewską. Zdradziła szczegóły. "Czerwona suknia"

04.02.2022 17:22

Natalia Kukulska będzie miała niezwykłą okazję na spotkanie członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Piosenkarka weźmie udział w bardzo ważnym wydarzeniu, jakim jest 50. Bal Polski.

Natalia Kukulska
fot. screen: YouTube

Natalia Kukulska to jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek, która karierę rozpoczynała jako mała dziewczynka, śpiewając piosenki dla dzieci. Córka legendarnej polskiej artystki Anny Jantar, zadebiutowała na rynku w roku 1986 hitem "Puszek okruszek", na jej "dorosłą" płytę musieliśmy czekać do roku 1996. Album "Światło" okazał się bestsellerem, a Kukulska podbiła rynek muzyczny takimi przebojami jak "Dłoń" i "Piosenka światłoczuła". Kolejne wydawnictwa także zostały świetnie przyjęte, gwiazda ma na swoim koncie takie utwory jak "Im więcej ciebie, tym mniej", "W biegu", "Pół na pół" czy "Ani słowa", piosenkę do kinowego hitu Disneya "Hercules". Ostatnia płyta Natalii, "Czułe struny", ukazała się na rynku w 2020 roku.

Kukulska doskonale zdaje sobie sprawę ze swojej popularności i stara się wykorzystywać ją do promocji akcji charytatywnych. Wokalistka od wielu lat zaangażowana jest w pomoc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, nagrała hymn fundacji "Nie jesteś sam", jest ambasadorką UNICEF i Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Sama jest szczęśliwą mamą syna i dwóch córek i żoną perkusisty Michała Dąbrówki, którego poślubiła w 2000 roku. W swojej karierze Natalia występowała na wielu niezwykłych koncertach. W rozmowie z "Dzień Dobry TVN" zdradziła, że wystąpi podczas imprezy, na której pojawią się członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej.

Natalia Kukulska wystąpi przed brytyjską rodziną królewską. Polska gwiazda zaśpiewa na 50. Balu Polski

5 lutego 2022 roku w londyńskiej Guildhall odbędzie się jubileuszowy 50. Bal Polski, wydarzenie charytatywne, które ma także za zadanie promować w Wielkiej Brytanii polską kulturę. Podczas uroczystej gali goście wezmą udział w licytacji i będą zbierać pieniądze na Dom dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Łubaniach koło Zamościa. Co roku bal poświęcany jest jednemu z wielkich Polaków, w tym roku będzie to Maria Konopnicka.

Jak co roku przed gośćmi wystąpi także gwiazda, tym razem zaproszono Natalię Kukulską. W "Dzień Dobry TVN" artystka nie kryła podekscytowania, będzie miała bowiem okazję zaśpiewać dla członków brytyjskiej rodziny królewskiej.

- Wiemy, że mają pojawić się członkowie rodziny królewskiej, jeszcze nie zdradzamy którzy. Pierwszym patronem był sam gen. Anders. Zawsze to był bal dobroczynny, charytatywny i tak będzie tym razem - opowiedziała w programie.

Wydarzenie ma cieszyć się dużą popularnością, podobnie jak przedmioty, które będzie można wylicytować. 

- Będzie czerwona suknia Violi Piekut, jest obłędna i będziemy ją wieźć do Londynu, jest też przepiękna koszulka Roberta Lewandowskiego - zdradziła polska prezenterka BBC Kasia Madera.

Co ciekawe, goście 50. Balu Polski będą mogli wylicytować także spotkania z Kasią oraz Natalią. Miejmy nadzieję, że nie zabraknie hojnych licytujących.