Zamknij

Natalia Kukulska przestała chodzić do kościoła. Zdradziła, dlaczego straciła do niego zaufanie

18.01.2022 13:53

Natalia Kukulska w najnowszym wywiadzie zdradziła, że przestała chodzić do kościoła. W rozmowie z Żurnalistą artystka zdradziła m.in. dlaczego straciła zaufanie do Kościoła Katolickiego.

Natalia Kukulska
fot. Instagram.com/ Natalia Kukulska

Natalia Kukulska pochodzi z katolickiej rodziny. Sama zainteresowana nigdy nie kryła się z wiarą. Często brała udział w koncertach kolęd, nie stroniła też od repertuaru, który był religijny. Natalia nagrała też specjalną piosenkę z okazji urodzin Jana Pawła II. Z kolei podczas jego pielgrzymki w Polsce w 1999 roku wystąpiła razem z innymi artystami pod papieskim oknem przy ulicy Franciszkańskiej w Krakowie.

Natalia Kukulska przestała chodzić do kościoła. Zdradziła, dlaczego straciła do niego zaufanie

W rozmowie z Żurnalistą gwiazda zdradziła, że od jakiegoś czasu nie chodzi już do kościoła.

"Przestałam chodzić do kościoła. Mam w sobie dużo sentymentu do wielu myśli. Może sentyment to złe słowo, mam wielki szacunek. Nauka czysta, która powinna z tego wypływać, nadal jest wspaniałą mądrością, z której warto czerpać. Ale no nie dałam rady po prostu" - powiedziała artystka.

Natalia zdaje sobie sprawę z tego, że jej deklaracja odejścia z kościoła może niektórych oburzyć. Wszystko przez to, że wciąż występuje na koncertach, gdzie śpiewa się kolędy.

"Nie przeszkadza mi to śpiewać kolęd, bo kolędy to jest tradycja. Postaci, które szanowałam, nadal mam je głęboko w sercu. Ale mam z tym duży kłopot. I tak samo – wchodzisz do kościoła i od razu czujesz, że jesteś po drugiej stronie. To jest chore" - powiedziała Kukulska.

Gwiazda zaznaczyła jednak, że ceni niektóre osoby duchowne, a z ich rozmów i wypowiedzi bardzo wiele może czerpać.

"Najgorsze jest to, że osób, które podejmują merytoryczne rozmowy, których ja bym miała ochotę posłuchać i z nich czerpać, jest niewiele. Są wspaniali księża, których z przyjemnością słucham, którzy są dla mnie takim "ufff". Jest "Tygodnik Powszechny" i jest... a już nie będę mówiła" - podsumowała wokalistka.

loader