Zamknij

Nasz nowy dom: spłonął dom uczestniczki. O krok od tragedii: "Uratował ją pies"

08.12.2021 15:35

Uczestniczka programu "Nasz nowy dom" dzięki pomocy ekipy Katarzyny Dowbor mogła cieszyć się z wyremontowanego domu. Niestety, budynek w wyniku pożaru został zniszczony, a sama kobieta szczęśliwie uniknęła niebezpieczeństwa. 

Spłonął dom uczestniczki "Nasz nowy dom"
fot. screen: YouTube

"Nasz nowy dom" zrobił w polskiej telewizji prawdziwą furorę i stał się jednym z hitów ramówki Polsatu. Program, w którym Katarzyna Dowbor wraz z architektami i ekipą budowlaną przeprowadzają kompleksowe remonty potrzebujących osób, zyskał ogromną sympatię widzów. W zaledwie pięć dni odmieniał się los bohaterów, którzy bardzo często mieszkali w warunkach niebezpiecznych dla zdrowia, a nawet życia. Przy okazji poznawaliśmy niezwykłe ludzkie historie, pełne dramatów, ale też heroizmu i ogromnej miłości do bliskich. Format pojawił się na ekranach we wrześniu 2013 roku, ostatni odcinek mogliśmy obejrzeć w listopadzie 2021. Zapowiedziano, że program znika z anteny

"Nasz nowy dom" zyskał ogromną popularność między innymi dzięki temu, że mogliśmy oglądać, jak ludzkie dobro potrafi zmienić czyjeś życie. Niestety, zdarzały się także momenty smutne, jak wtedy, kiedy jedna z uczestniczek straciła wyremontowany dom przez podpalacza. Niestety, po raz kolejny osoba, która cieszyła się w programie z nowego lokum, ponownie musi mierzyć się z bardzo trudną sytuacją.

Uśmiechnięta Julia Roberts pozuje na ściance
12 Zobacz galerię
fot. Rex Features/East News

Nasz nowy dom: spłonął dom uczestniczki programu. Biegli badają okoliczności sprawy

Jedną z bohaterek "Nasz nowy dom" była Bogusława Garwolińska, która samotnie wychowuje córkę. Dzięki ekipie programu mogła cieszyć się z nowego, bezpiecznego i komfortowego domu. Niestety, szczęście nie trwało długo. Jak informuje Polsat News, budynek został niemal doszczętnie zniszczony w pożarze. Jego przyczyny nie są znane, a sprawę mają badać biegli. Życie pani Bogusławy było zagrożone.

- Pani Bogusława obudziła się w środku nocy, uratował ją pies, który zaczął szczekać. To stary drewniany dom, jak wiele w tej okolicy - informuje Magdalena Gębicka, autorka reportażu o tym wstrząsającym wydarzeniu.

Rodzina uczestniczki "Nasz nowy dom" ma walczyć o wybudowanie murów nowego domu. Stary nadaje się niestety wyłącznie do rozbiórki.