Obserwuj w Google News

Nasz nowy dom: program wykańcza drożyzna. Katarzyna Dowbor przekazała smutne wieści

2 min. czytania
15.02.2022 14:26
Zareaguj Reakcja

Program "Nasz nowy dom" wraca wiosną na antenę Polsatu. Katarzyna Dowbor razem z ekipą pomogą kolejnym rodzinom odbudować ich domostwa. Prowadząca nie ukrywa jednak, że sytuacja w programie jest coraz trudniejsza, a wszystko przez drożejące materiały budowlane.

Katarzyna Dowbor
fot. TRICOLORS/East News

Program "Nasz nowy dom" prowadzony przez Katarzynę Dowbor pomaga odnowić mieszkania rodzinom ciężko doświadczonym przez los. Bohaterami programu są często osoby chore, samotnie wychowujące dzieci, bez środków do życia lub które straciły dobytek w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Lokale są często w tak złym stanie, że zagrażają zdrowiu, a nawet życiu lokatorów. Katarzyna Dowbor nieraz łapie się za głowę, gdy widzi, w jakim ubóstwie żyją niektóre rodziny w Polsce. W programie nie brakuje wzruszeń, ale też przykrych incydentów związanych z donosami czy niszczeniem odnowionych budynków przez zawistnych sąsiadów. 

Redakcja poleca

Nasz nowy dom: program ma problemy przez drożyznę 

W ciągu siedemnastu sezonów programu udało się podarować nadzieję na nowe życie setkom uczestników. Wiosną "Nasz nowy dom" ponownie pojawi się na antenie Polsatu i choć formuła nie ulega zmianie, Katarzyna Dowbor nie ukrywa, że remonty będą teraz skromniejsze. Powodem jest wzrost cen materiałów budowlanych i braki na rynku, co znacznie utrudnia architektom pracę. 

Niestety, jest drogo, co nas bardzo martwi. Przez to możemy mniej rzeczy zrobić. Mamy wcześniej ustalone kwoty, które są przeznaczone na transze. Musimy się tego trzymać. Mamy jednak bardzo kreatywnych architektów, którzy sobie świetnie z tym radzą. Trzeba zamieniać projekty, bo wielu rzeczy w sklepach nie ma i trzeba na nie czekać - powiedziała "Super Expressowi" prowadząca. 

Ze względu na napięty budżet ekipa nie może już sobie pozwolić na przebieranie w meblach, a szczególnie wyposażeniu kuchni. Trzeba brać, co jest - mówi Dowbor i podkreśla, że największy problem stanowi obecnie cena jednego z najczęściej wykorzystywanych w programie surowców.

Płyta OSB zdrożała o 300 proc., a tego produktu bardzo dużo używamy - mówi. 

Architekci jednak radzą sobie jak mogą, żeby jak najlepiej urządzić potrzebujące rodziny. Miejmy nadzieję, że wysoka inflacja nie pogrąży tak pożytecznego przedsięwzięcia jak reality show Polsatu, bo byłaby to ogromna strata.

Nowy sezon programu "Nasz nowy dom" rusza w czwartek 3 marca 2022 o 20.05 w Polsacie. 

gwiazdy które działają charytatywnie
10 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS