Obserwuj w Google News

Nasz nowy dom: Katarzyna Dowbor zdradza sekret programu. Uczestnicy płacą za remont? "Niestety, jest drogo"

2 min. czytania
27.06.2022 14:04
Zareaguj Reakcja

"Nasz nowy dom" cieszy się ogromną popularnością, widzowie docenili format, w którym ekipa Katarzyny Dowbor remontuje domy potrzebujących rodzin. Prowadząca zdradziła, czy uczestnicy ponoszą koszty udziału w programie.

Katarzyna Dowbor
fot. screen: YouTube / Radio ZET

" Nasz nowy dom" to program, który zrobił prawdziwą furorę. Hit ramówki Polsatu emitowany jest na antenie stacji od 2013 roku i niezmiennie przyciąga przed ekrany widzów spragnionych emocji i niezwykłych popisów architektów oraz ekipy programu. Założeniem formatu jest pomoc rodzinom, które mieszkają w warunkach często zagrażających ich życiu i zdrowiu, nierzadko bez wody, prądu czy ogrzewania. W ciągu pięciu dni specjaliści pod wodzą prowadzącej "Nasz nowy dom" Katarzyny Dowbor odmieniają budynki lub mieszkania nie do poznania, bardzo często zmieniając niemal ruiny w piękne i funkcjonalne pomieszczenia. Zdaniem prowadzącej ta odmiana ma także niebagatelny wpływ na życie rodzin, które bardzo często zaczynają "nowe życie".

Widzowie pokochali program nie tylko za widowiskowe remonty, ale przede wszystkim za pomoc osobom, które niejednokrotnie doświadczyły traumatycznych przeżyć i poświęciły życie pomocy bliskim. Gospodyni show nie ukrywała, że pandemia koronawirusa i sytuacja gospodarcza w Polsce sprawiły, że koszty pomocy potrzebującym znacznie wzrosły.

- Niestety, jest drogo, co nas bardzo martwi. Przez to możemy mniej rzeczy zrobić. Mamy wcześniej ustalone kwoty, które są przeznaczone na transze. Musimy się tego trzymać. Mamy jednak bardzo kreatywnych architektów, którzy sobie świetnie z tym radzą. Trzeba zamieniać projekty, bo wielu rzeczy w sklepach nie ma i trzeba na nie czekać - opowiadała Dowbor w rozmowie z portalem Plotek.

Wiele osób zastanawiało się, czy uczestnicy programu muszą ponieść jakiekolwiek koszty gruntownego remontu ich domów lub mieszkań. Katarzyna jednoznacznie wyjaśniła tę kwestię.

Redakcja poleca

Nasz nowy dom: Katarzyna Dowbor opowiedziała o kulisach programu. Uczestnicy muszą zapłacić?

Wielbiciele "Nasz nowy dom" z zainteresowaniem śledzą wszelkie informacje dotyczące kulis nagrywania uwielbianego przez nich programu. Okazuje się, że rodziny, które otrzymują pomoc od Polsatu, zobowiązane są do zapłacenia podatku od wzbogacenia. W rozmowie z portalem Pomponik Katarzyna Dowbor poinformowała, że kwestiami podatkowymi zajmuje się stacja.

- Podatek płaci Telewizja Polsat. Także rodzina absolutnie nie płaci tego podatku. Rodzina dostaje nowy dom i nie kosztuje jej to ani złotówki - zdradziła.

Prowadząca programu podkreśliła, że rodziny, które oglądamy na ekranie, w żaden sposób nie muszą płacić za uczestnictwo.

- Rodziny w ogóle nie partycypują w kosztach. Taki remont nie kosztuje ich ani złotówki. Staramy się, żeby spędziły te pięć dni cudownie. Są jeszcze prezenty. Oni kompletnie nie czują tego, że jest kryzys. My czasami to odczuwamy, ale dajemy radę - podsumowała.

Z pewnością teraz widzowie będą darzyć ekipę programu "Nasz nowy dom" jeszcze większym szacunkiem.