Obserwuj w Google News

Monika Zamachowska trzyma kciuki za chorego syna. "Nie ma nad nami władzy"

2 min. czytania
04.05.2021 16:49
Zareaguj Reakcja

Monika Zamachowska przeżywa nie tylko rozstanie ze Zbigniewem Zamachowskim, ale także maturę syna Tomasza cierpiącego na zespół Aspergera. W mediach społecznościowych pojawił się emocjonalny wpis dziennikarki.

Monika Zamachowska
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/ EAST NEWS

Monika Zamachowska to jedna z najpopularniejszych i najbardziej doświadczonych polskich dziennikarek i osobowości telewizyjnych. Znana z wieloletniej współpracy z Telewizją Polską prowadziła takie popularne formaty jak "Europa da się lubić" czy "Supertalent", a w latach 2013-2019 umilała widzom TVP poranki jako jedna z prowadzących "Pytanie na śniadanie". Ostatecznie jednak po łącznie ponad dwóch dekadach pożegnała się z publiczną stacją. Jednak w ostatnich tygodniach o Zamachowskiej głośno jest nie za sprawą jej życia zawodowego, ale zawirowań w życiu prywatnym.

W marcu 2021 roku dziennikarka poinformowała, że rozstała się z mężem, aktorem Zbigniewem Zamachowskim. Para nie jest jeszcze po rozwodzie, ale małżonek wyprowadził się od Moniki, a ta coraz częściej wypowiada się na temat nieudanego związku w mediach. Otwarcie wspomniała między innymi o zdradzie Zamachowskiego. Na sprawy związane z zakończeniem relacji przyjdzie jednak czas, tymczasem Zamachowska 4 maja trzymała kciuki za jedno z dwójki dzieci z drugiego małżeństwa. Urodzony w 2001 roku syn dziennikarki Tomasz przystąpił do egzaminu maturalnego. Dumna mama nie ukrywała, że denerwuje się być może bardziej, niż sam maturzysta.

Redakcja poleca

Monika Zamachowska trzyma kciuki za maturę syna. Tomasz cierpi na zespół Aspergera

Tomasz zmaga się z zaburzeniem rozwojowym, zespołem Aspergera. To z pewnością nie obniżyło poziomu stresu Moniki Zamachowskiej, która swoimi emocjami postanowiła podzielić się z fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- Taki piękny poranek. Nie mogę spać. Dzisiaj, wraz z maturą mojego syna, kończy się pewien etap w moim życiu. To było 20 lat miłości, walki, szczęścia i pracy. Jestem z Tomka bardzo dumna, z tego, co osiągnął i z tego, jak sobie radzi. Sam fakt, że przystępuje do matury, jest dla mnie dowodem na to, żejego Asperger nie ma nad nami władzy. Od teraz mój syn będzie podejmował własne decyzje, choć zawsze będę go wspierać w 100%. Nie zmienia to faktu, że moja misja wychowawcza jest tutaj bliska końca. Jestem gotowa na nowe w moim życiu i wiem, że Tomek też. Kocham Cię, synku - napisała pod zdjęciem opublikowanym na Instagramie.

Fani Zamachowskiej trzymają kciuki za dobre wyniki Tomka, podobnie jak my. Z pewnością wielu rodziców stresuje się w okresie matur tak, jakby sami stawali przed egzaminem dojrzałości.