Zamknij

Miss Krymu ukarana przez Rosję za śpiewanie wymownej piosenki. Nazwano ją ekstremistką

Anna Skalik
06.10.2022 16:22

Olga Walijewa, Miss Krymu 2022, podpadła rosyjskim władzom. Wszystko przez piosenkę, którą udostępniła w sieci. Została ukarana.

Miss Krymu
fot. Twitter/@sapie/screen

Olga Walijewa w czerwcu wygrała wybory Miss Krymu 2022, które zostały zorganizowane wbrew protestom ukraińskiej społeczności. Nie chcieli konkursu w obliczu toczącej się wojny. Mimo to wybory zostały zorganizowane, a Walijewa zaskarbiła sobie serce publiczności. Teraz celebrytka została ukarana przez rosyjskie władze. Została oskarżona o ekstremizm. Wszystko przez piosenkę, którą zaśpiewała.

Zobacz także: Maja Hyży rozstała się z partnerem? Jest oficjalny komentarz

Olga Walijewa ukarana przez Rosję za śpiewanie wymownej piosenki. Nazwano ją ekstremistką

Olga Walijewa podzieliła się na Instagramie nagraniem, na którym widać ją i jej koleżankę, jak śpiewają utwór „Czerwona Kalina”. Piosenka ta od niedawna traktowana jest jak nieformalny „hymn” walczącej Ukrainy, co sprawiło, że wykonanie nie spodobało się Rosjanom. Przez rosyjskie władze uznawana jest za pieśń ukraińskich formacji nacjonalistycznych.

„The Moscow Times” poinformował, że zarówno Walijewa, jak i jej koleżanka, zostały oskarżone o promowanie symboli ekstremistycznych, a także dyskredytowanie rosyjskich sił zbrojnych. Miss Krymu została ukarana grzywną 40 tysięcy rubli (około 3 tysięcy złotych – przyp. aut.). Z kolei druga kobieta na dziesięć dni trafiła do więzienia.

Na swoim kanale na Telegramie krymskie MSW zdążyło już opublikować nagranie, na którym obydwie kobiety przepraszają i tłumaczą, że nie znały drugiego znaczenia śpiewanej przez siebie piosenki. Sama Miss Krymu sprawę tłumaczyła także na Instagramie.

Nie wiedziałam, że ta piosenka jest z czymś związana i jest zabroniona. Śpiewałyśmy to bez żadnych znaczeń, podtekstów i symboli! – napisała w niedawnym poście.