Zamknij

Milionerzy: Ogromna wpadka w programie. Żadna z odpowiedzi nie była prawidłowa

16.03.2021 14:20

"Milionerzy" nie tracą na popularności i wciąż cieszą się bardzo wysoką oglądalnością. Mimo że program emitowany jest od wielu lat, do krytycznych wpadek dochodziło w nim niezwykle rzadko. Niestety, ostatnio w programie nastąpiła fatalna pomyłka. Wśród zasugerowanych odpowiedzi żadna nie była prawidłowa.

Milionerzy
fot. Bartosz Krupa/East News

"Milionerzy" to jeden z ulubionych teleturniejów polskich widzów. Program TVN emitowany jest od wielu lat, a obecnie możemy oglądać 19. edycję. W każdym odcinku przygotowana jest całkiem inna pula pytań, przez co uczestnicy nie mogą przewidzieć, co ich czeka. Aby wygrać, trzeba wykazać się sporą wiedzą w wielu dziedzinach i odrobiną sprytu. Niestety, nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem.

W ostatnim odcinku "Milionerów" doszło do nieoczekiwanej wpadki. Choć pomyłki w programie się zdarzają, ta na długo pozostanie w pamięci widzów. Okazuje się, że wśród zasugerowanych uczestniczce odpowiedzi żadna nie była prawidłowa. Internauci zwrócili uwagę, że źródłem problemu mogła być błędna informacja podana na polskiej Wikipedii. Jak brzmiało pytanie?

Zobacz także: Milionerzy: Studentka medycyny odpadła przy trzecim pytaniu. Nie znała tekstu kołysanki

Milionerzy: Pomyłka w programie TVN

Uczestniczka Justyna musiała odpowiedzieć na pytanie: Trzydziestego pierwszego dnia którego miesiąca 1859 r. po raz pierwszy zabrzmiał dzwon na londyńskiej wieży Big Ben? Odpowiedzi brzmiały natomiast:

A. kwietnia

B. maja

C. września

D. listopada

Widzowie zwrócili uwagę, że już sama forma doboru odpowiedzi do pytania była niewłaściwa. Uczestniczka mogła z łatwością wytypować maj - w końcu jest to jedyny miesiąc z podanych, który ma 31 dni. Faktycznie, produkcja uznała, że prawidłowa odpowiedź to B. Justyna zdecydowała się zaznaczyć odpowiedź A. Jednak, jak wytłumaczył internauta w komentarzu na profilu programu TVN, żadna z podanych odpowiedzi nie jest poprawna.

- Dobry wieczór. To zegar ruszył 31 maja 1859 r., ale dzwon Great Bell (zwany Big Benem) po raz pierwszy zadźwięczał 11 lipca. W polskiej Wikipedii jest błąd i odpowiedź w programie, wskazana jako prawidłowa (31 maja 1859), też jest błędna. Tę informację można znaleźć na angielskojęzycznej Wikipedii (wskazany jest lipiec 1859), oraz na oficjalnej stronie UK Parliament, a także na innych brytyjskich stronach, np. na BBC - wyjaśnił widz "Milionerów".

Justyna wygrała w programie 1000 złotych. Myślicie, że powinna dostać drugą szansę na udział w show?

loader