Zamknij

Mikołaj z "Top Model" zwozi uchodźców z Ukrainy. Jest świadkiem tragicznych scen. "Dzieci dostają hipotermii"

28.02.2022 16:38

Mikołaj Krawiecki z "Top Model 10" zaangażował się w pomoc ukraińskim uchodźcom. Codziennie przewozi ludzi potrzebujących pilnie transportu i dostarcza dary za wschodnią granicę. Model zwierzył się, że jest często świadkiem wstrząsających sytuacji. 

Mikołaj Krawiecki z "Top Model"
fot. Instagram:@krawieckim

Wojna w Ukrainie zmusiła tamtejszych mieszkańców do opuszczenia swoich domostw i szukania bezpiecznego schronienia w Polsce. Na granicy stoją sznury aut, uchodźcy przyjeżdżają pociągami i zwożeni są przez organizacje pozarządowe oraz dziesiątki wolontariuszy, którzy oferują transport własnymi autami.

Do pomocy w transporcie włączył się znany z ostatniej edycji "Top Model" Mikołaj Krawiecki. Były uczestnik zatrudnił się jako kierowca i wozi ludzi mających problemy z wydostaniem się ze swoich miejscowości. Najczęściej są to osoby starsze, schorowane, z maleńkimi dziećmi. Przy okazji 23-latek rozwodzi leki, odzież, artykuły dla niemowląt i zaopatrzenie dla szpitali. Model wykonuje kawał wyśmienitej roboty, a swoją pracę stara się relacjonować na bieżąco za pośrednictwem Instagrama. W przyjmowaniu zgłoszeń pomaga mu jego partnerka Michelle Gutknecht.

Wojna w Ukrainie: Mikołaj Krawiecki z "Top Model" transportuje uchodźców 

Mikołaj niemal codziennie jest świadkiem ludzkich dramatów. Na przejściach granicznych widzi tabuny ludzi, głównie matek z dziećmi, które marzną, stojąc po trzy doby bez schronienia. Nieraz widział maluchy przemarznięte do szpiku kości, chore, z objawami wychłodzenia. Wczoraj Mikołaj transportował kobietę z chorym kilkumiesięcznym dzieckiem i dwoje schorowanych seniorów. 

Mam ze sobą dwójkę emerytów. Obydwoje są chorzy, pani praktycznie nie chodzi. Mam ze sobą matkę z czteromiesięcznym dzieckiem, które jest chore i potrzebuje leków - relacjonował. 

Dzisiaj jadę po matkę z trójką dzieci. Po dziewczynę, która wymaga opieki onkologicznej i po 14-letniego chłopaka, który jest sam we Lwowie - przekazał model. 

Fundacja Radia ZET pomaga ofiarom wojny w Ukrainie. Wesprzyj zbiórkę 

mikolaj krawiecki
fot. Instastories:@krawieckim

Mikołaj jeździ głównie w okolice Lwowa. Jak relacjonuje na Instagramie, obecnie wszyscy Ukraińcy kierują się do Lwowa. Na drogach utworzył się ogromny, kilkudziesięciokilometrowy korek.

Na ten moment nie da się wjechać do Lwowa, jest nieprzejezdny. Udało mi się załatwić eskortę policyjną. Trzeba podjeżdżać i tłumaczyć, że jestem wolontariuszem, mam środki medyczne i oni dowiozą. Bo tak do Lwowa się praktycznie wjechać nie da - tłumaczy gwiazdor "Top Model".

mikolajkrawiecki
fot. Instastories:@krawieckim
mikolaj3r
fot. Instastories:@krawieckim
mikolaj3rd
fot. Instastories:@michelle_gtk
mikolaj3rde
fot. Instastories:@michelle_gtk
loader
Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official