Zamknij

Mikołaj Roznerski prosi o pomoc. Chodzi o śmiertelnie chorą dziewczynkę. "Rozpoczynamy walkę"

24.11.2021 20:01

Mikołaj Roznerski zaangażował się w pomoc 4-miesięcznej dziewczynce, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Aktor zaapelował o pomoc do internautów. Koszt terapii jest zawrotny, przyda się wiec każde wsparcie.

Mikołaj Roznerski
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Mikołaj Roznerski to jeden z najpopularniejszych obecnie aktorów, który nie może narzekać na brak zawodowych propozycji. Karierę rozpoczynał deskach teatrów, na ekranie pojawiał się głównie w rolach epizodycznych. Poznawalność przyniosła mu kreacja Oliwiera w "Na Wspólnej" oraz Marcina Chodakowskiego w "M jak Miłość". Na swoim koncie ma udział w takich produkcjach kinowych jak "Karbala", "Supermarket", "Fighter" czy "Asymetria", pojawi się także w głośno zapowiadanym "Gierku". Od 2021 roku wielbiciele serialu "Na dobre i na złe" mogą go oglądać jako inspektora Piotra Korbana.

Roznerski wielokrotnie podkreślał, że nie miał łatwego dzieciństwa, wpadł w anoreksję, wiele czasu zajęło mu także odbudowanie relacji z mamą. Jednak obecnie może mówić o dużym szczęściu: ma status gwiazdy, jest w szczęśliwym związku z Adrianą Kalską, ma także ukochanego syna Antoniego z poprzedniego związku. Jednak Mikołaj nie skupia się wyłącznie na sobie, doskonale wie, że dzięki rozpoznawalności może zachęcić fanów do pomocy potrzebującym. Postanowił zaangażować się w zbiórkę dla ciężko chorej dziewczynki.

Mikołaj Roznerski apeluje do fanów. Aktor chce pomóc chorej 4-miesięcznej dziewczynce

Mikołaj Roznerski postanowił zaangażować się w pomoc dla 4-miesięcznej Igi, która cierpi na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Bliscy zorganizowali internetową zbiórkę na leczenie dziewczynki.

- Iga ma śmiertelną chorobę, zdiagnozowaną późno, bo nas jeszcze nie objęły badania przesiewowe. Przez to choroba zdążyła już zabrać tak wiele… Rozpoczynamy walkę o terapię genową, by jak najszybciej zatrzymać SMA. I bardzo prosimy o pomoc!”  - czytamy na stronie zbiórki.

Wraz z Roznerskim w mediach społecznościowych do wparcia akcji zachęcał także znany z "M jak Miłość" Krzysztof Kwiatkowski.

- Zbieramy fundusze na leczenie, rehabilitację oraz terapię genową, która jest bardzo kosztowna - napisał.

- Koszt całej terapii to 8 milionów złotych. Zapraszam was do wsparcia Igi - poinformował Mikołaj.

My także zachęcamy do pomocy, link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/igunia/.

loader