Zamknij

Gwiazdor Top Model pojechał do Ukrainy. "To obowiązek moralny"

Anna Skalik
04.03.2022 17:53

Mikołaj Jakub Krawiecki rozpoznawalność zyskał dzięki udziałowi w programie Top Model, który pomógł mu rozkręcić karierę. Teraz model poinformował o tym, że zawiesił działalność modelingową, by nieść pomoc w Ukrainie.

Mikołaj Krawiecki
fot. Instagram/Mikołaj Krawiecki/screen

Wojna w Ukrainie trwa już od ponad tygodnia i jest tematem, który koncentruje bardzo wiele uwagi europejskich oraz ogólnoświatowych mediów. W niesienie pomocy Ukraińcom zaangażowało się mnóstwo osób z całego świata, także tych z gwiazdorskiej elity. Na przykład Mila Kunis i Ashton Kuther przekażą na pomoc aż trzy miliony dolarów, co ogłosili w poruszającym oświadczeniu.

Także wiele polskich gwiazd, artystów, piosenkarzy i przedstawicieli show-biznesu na różne sposoby włączyło się do akcji - czy to przekazując środki pieniężne, czy też organizując zbiórki rzeczy potrzebnych dla uchodźców, czy wreszcie przyjmując pod swój dach osoby, które tego potrzebowały. W nieco inną pomoc, wymagającą olbrzymiej odwagi i poświęcenia, postanowił zaangażować się uczestnik Top Model - Mikołaj Jakub Krawiecki. Poinformował o tym na Instagramie.

Zobacz także: Dziennikarz zapytał Zełenskiego, kiedy widział rodzinę. W oczach prezydenta pojawiły się łzy [WIDEO]

Mikołaj Jakub Krawiecki z Top Model zawiesił karierę, by pomagać w Ukrainie

Mikołaj Krawiecki opublikował na Instagramie post, w którym informuje o zawieszeniu swojej kariery modelingowej. Zauważa, że rozumie, że może się to spotkać z różnym odbiorem ze strony jego zleceniodawców, jednak obowiązek moralny niesienia pomocy innym jest dla niego najważniejszy.

Chciałbym poinformować, o zawieszeniu kariery modelingowej, ze względu na obowiązek moralny niesienia pomocy humanitarnej. Jedni zleceniodawcy zrozumieją inni nie. Tak czy inaczej dla mnie wartość życia ludzkiego jest najważniejsza. Będę niósł pomoc Ukrainie i jej mieszkańcom - napisał model.

Do posta dołączył swoje zdjęcie, na którym widzimy go w wersji całkiem innej niż ta, którą do tej pory prezentował w swoich social mediach. Model ma na sobie hełm oraz kamizelkę kuloodporną. Pod jego postem pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których internauci zalewają go wyrazami uznania i wyrażają szacunek dla jego poświęcenia.

Jesteś za*ebisty!

Dziękuję za to, co robisz!
Szanuję Cię ogromnie za to, co robisz. Brawo! - czytamy w komentarzach.

Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official