Obserwuj w Google News

Mickey Rourke wspomina spotkanie z Władimirem Putinem. Rozpłakał się na wizji [WIDEO]

2 min. czytania
14.07.2022 14:28
Zareaguj Reakcja

Mickey Rourke udzielił wywiadu w telewizji Fox News. Podczas rozmowy z Piersem Morganm aktor się rozpłakał – wspominał spotkanie z Władimirem Putinem. Zapamiętał go jako całkowicie odmiennego człowieka.

Mickey Rourke
fot. screen Twitter Piers Morgan Uncensored

Mickey Rourke zdobył serca widzów przez swoje role w takich filmach, jak m.in. w „9 ½ tygodnia”, „Zapaśnik”, „Niezniszczalni”, „Killshot” czy „Iron Man”. W 2014 roku naraził się fanom przez swoją wizytę w Moskwie. Założył wtedy koszulkę z Władimirem Putinem i chętnie pozował do zdjęć. Zachwalał otwartość i bezpośredniość prezydenta Rosji, jednak po wybuchu wojny potępił jego zapędy.

Zobacz także:  Maryla Rodowicz wspomina spotkanie z Władimirem Putinem. "Zero emocji, to było przerażające"

Mickey Rourke wspomina spotkanie z Władimirem Putinem

Aktor w 2014 roku poleciał do Rosji m.in. z Sharon Stone jako przedstawiciel amerykańskiego show-biznesu. Podczas wizyty nie zabrakło uroczystej kolacji w Moskwie z Władimirem Putinem. Mickey Rourke polecił również do Sankt Petersburga, gdzie wraz z przywódcą odwiedził hospicjum dla dzieci chorych na raka.

- Spojrzałem na Władimira i zobaczyłem kogoś, kto naprawdę był zaniepokojony tym, gdzie jesteśmy. Kogoś, kto był empatyczny, i kto miał szczere intencje, by tam być – wspominał Mickey Rourke w „Piers Morgan Uncensored”.

Mickey Rourke absolutnie potępia wojnę w Ukrainie. Nie jest w stanie zrozumieć, co chce osiągnąć Władimir Putin. Przeraża go śmierć tysięcy niewinnych ludzi.

- Nie rozumiem, czego on chce. Tam giną nie tylko kombatanci, giną także starzy ludzie, giną młodzi ludzie. Celem ataków są szkoły, szpitale. Całe to gó*no jest nie w porządku – opowiadał emocjonalnie aktor.

Redakcja poleca

Mickey Rourke ma nadzieję, że Władimir Putin w końcu się przebudzi i zaprzestanie masakrze w ukraińskich miastach. Na wizji zaapelował do przywódcy Rosji i odniósł się do wydarzeń historycznych.

- Nie będziesz żył wiecznie. Popatrz na Piotra Wielkiego, na Napoleona, co stało się z nimi, gdy chcieli więcej i więcej. Masz swoją władzę i masz pieniądze. Po prostu żyj swoim życiem i pozwól, żeby ludzie na Ukrainie byli niepodlegli w demokratycznej społeczności, w której chcą żyć, i przestań dzisiaj. Nie jutro, przestań natychmiast - apeluje Mickey Rourke.

steven seagal jaromir nohavica gerard depardieu
12 Zobacz galerię
fot. Bernard Patrick/ABACA/EAST NEWS, Bartosz KRUPA/East News, Stephen Caillet / Panoramic/Starface/East News