Zamknij

Michał Wiśniewski jest nieuleczalnie chory. Mówi o przyczynach. "Stres i alkohol"

Anna Skalik
16.05.2022 21:04

Michał Wiśniewski już kilka lat temu oficjalnie ujawnił, że choruje na łuszczycę. W jednym z niedawnych wywiadów piosenkarz opowiedział o swoim życiu z chorobą. Jak przyznał, zaczęła mu już nawet atakować twarz.

Michał Wiśniewski jest nieuleczalnie chory. Mówi o przyczynach. "Stres i alkohol"
fot. Instagram/Michał Wiśniewski/screen

Michał Wiśniewski jest jednym z najbardziej znanych artystów. Lider i wokalista zespołu "Ich Troje" słynie z niezwykle barwnego życia zarówno zawodowego, jak i osobistego. Obecnie jest w swoim piątym małżeństwie i z żoną Polą doczekał się rok temu piątego dziecka. Choć obecnie można powiedzieć, że Wiśniewski ma wszystko, co jest potrzebne do szczęścia, to jednak nie zawsze tak było. Wiśniewski nie stroni od poruszania trudnych tematów, jakie były i są obecne w jego życiu.

Zobacz także: Joanna Opozda chce rozwodu z orzeczeniem o winie? "Antek nie poczuwa się do roli ojca"

Michał Wiśniewski o nieuleczalnej chorobie. "Prawie nie miałem paznokci"

W jednym z najnowszych wywiadów, ktorego Wiśniewski udzielił Karolinie Kalatzi w "Rozmowach intymnych", wokalista szczerze opowiedział zarówno o swoim alkoholizmie, upadłości konsumenckiej, relacjach z bliskimi, jak i o swojej chorobie, z którą mierzy się od lat. Jak sam stwierdził, duży związek z pojawieniem się łuszczycy, bo o niej mowa, mają stres oraz alkohol, które przez lata były obecne w jego życiu. Wiśniewski przyznał, że pił bardzo dużo, ale w porę się otrząsnął i teraz stosuje tzw. wszywki.

Stres i alkohol to są dwie rzeczy, które wspierają i są najlepszym pokarmem dla łuszczycy. Ja dochodziłem do tego, że już praktycznie nie miałem paznokci - powiedział Wiśniewski. Dodał, że do wywiadów telewizyjnych często miał nakładane sztuczne paznokcie.

Wyglądało to po prostu fatalnie, nie mówiąc o tym, że pod koniec zaczęło mi to atakować twarz - przyznał gwiazdor.

Na szczęście obecnie w życiu czerwonowłosego gwiazdora wiele się zmieniło, dzięki czemu choroba nie atakuje.