Obserwuj w Google News

Michał Szpak wspomina zmarłą mamę. Padły poruszające słowa

2 min. czytania
29.04.2021 15:28
Zareaguj Reakcja

Michał Szpak kilka lat temu stracił ukochaną mamę Grażynę. W rozmowie z Mają Sablewską gwiazdor postanowił wspomnieć zmarłą mamę. Nie zabrakło poruszających słów.

Michał Szpak
fot. Viphoto/ East News

Michał Szpak pierwsze kroki na swojej artystycznej drodze stawiał 10 lat temu w programie "X Factor". Mimo że nie wygrał programu, otworzyło się przed nim wiele zawodowych okien. Niestety, kilka lat temu Szpak stracił ukochaną mamą, która zmarła po ciężkiej i długiej chorobie. W rozmowach z dziennikarzami Michał wraca pamięcią do tych smutnych chwil. Rodzicielkę Michał wspomniał również w rozmowie z Mają Sablewską.

Zobacz też:  Michał Szpak pokazał tatę. Widać, co odziedziczył w genach

Michał Szpak wspomina zmarłą mamę. Padły poruszające słowa

Mama Grażyna była dla artysty ogromną inspiracją.

"Jako dziecko jeździłem do swojej mamy, która była we Włoszech, w związku z tym te wszystkie italiano ruchy stamtąd się wzięły. Uważam, że właśnie tamten świat, czyli ta boska Italia, bardzo mocno wpłynęły na moją przemianę. To był taki pierwszy duży bodzieć i pierwsza styczność z tym, że nie jest tylko szaro, że można ubrać się w białą kurtkę, która jest lateksowa, że można ubrać dzwony, mimo że jest się facetem" - powiedział gwiazdor w rozmowie ze stylistką.

Również Maja Sablewska wspomniała o pani Grażynie w ciepłych słowach.

"Rozumiem, że masz siłę i odwagę po mamie, bo to widać. Twoja mama była taką kobietą z jajami. Mnie tak bardzo wtedy zależało, żebyś wygrał wtedy ten program" - powiedziała Sablewska.

Michał Szpak podkreślił, że śmierć mamy zmieniła jego światopogląd.

"Kolejnym etapem niestety była wielka tragedia, czyli śmierć mojej mamy, która totalnie skręciła mój światopogląd i spowodowała właśnie, że do życia wkradł się smutek, pragmatyzm, że życie jest rzeczywiste, że to nie jest tylko obłok, tylko faktycznie, że są emocje, które mogą zmieniać drugiego człowieka i które mogą wpływać na to, jaki będzie jego rozwój" - powiedział gwiazdor.

Mama Michała Szpaka zmarła w 2015 roku po ciężkiej chorobie. Gdy trzy miesiące później wokalista odbierał w Opolu nagrodę za SuperPremierę, zadedykował ją właśnie mamie. Tak samo jak debiutancką płytę „Byle być sobą”, wydaną w listopadzie 2015 roku.