Obserwuj w Google News

Michał Szpak dokonał coming outu? Skomentował medialne spekulacje

2 min. czytania
17.06.2022 12:26
Zareaguj Reakcja

Michał Szpak dokonał coming outu? Media wręcz huczą na temat jednego z wpisów artysty na Instagramie. Charyzmatyczny piosenkarz w rozmowie z „Pudelkiem” ujawnił, jaka jest prawda.

Michał Szpak
fot. TRICOLORS/East News

Michał Szpak to jedna z barwniejszych osobowości polskiego show-biznesu. Jego twórczość oraz odważne i kolorowe stroje są szeroko komentowane. Teraz skupiono się na dość prywatnej sferze artysty. Miał on rzekomo dokonać coming outu przez swój wpis skierowany do społeczności LGBT+. Spekulacje podsycił również krótki filmik na TikToku.

Zobacz także:  Michał Szpak okazał wsparcie środowiskom LGBT: "Love is love"

Michał Szpak dokonał coming outu? Jest komentarz

- Queerowa istoto, te słowa queerujemy dla Ciebie. Ten świat, w którym żyjemy, to za mało. Za dużo w nim nakazów, restrykcji, przemocy. Za dużo w nim tych, którzy nas nie znają. Za mało w nim barw, czułości, rozkoszy. Nas w nim za mało. Chcemy innego świata. Świata, w którym jest miejsce dla każdej i każdego. Świata, który zamiast mówić, kim masz być, przekona się, kim jesteś naprawdę [...]. Chcemy świata, który uzna każde istnienie, bo każde istnienie jest warte uznania – napisał na Instagramie Michał Szpak.

Michał Szpak
fot. screen Instagram michal_szpakofficial/

Artysta pisze o świecie wolnym od wstydu i winy. Każdy może być tym, kim tylko chce, a decyzje i istnienie zostaną zrozumiane oraz otoczone troską. Michał Szpak zaznacza, że każdy może liczyć na wsparcie – osoby ze społeczności LGBT+ często spotykają się z niezrozumieniem i krytyką.

- Queerarchia to świat, w którym jesteś tym, kim pragniesz być. Queerarchia to świat wolny od stygmatu winy i piętna wstydu. Wolny od tego, co gorsze i lepsze. Świat, w którym możesz być tak męska, tak kobiecy, tak niebinarne, jak tylko jesteś w stanie to sobie wyobrazić [...]. Świat, w którym każde istnienie zostanie nie tylko uznane, ale otoczone troską i czułością [...]. I jeśli kiedykolwiek, queerowa istoto, poczujesz się sama, to pamiętaj: nigdy nie byłaś, nie jesteś i nie będziesz sama. Bo Queerarchia jest w Tobie! Queerarchia jest we mnie i w każdym, kto chce żyć jej prawem. [...] Bądź z nami, queerami – czytamy.

Redakcja poleca

- Jestem osobą, która uważa, że miłość nie ma płci. [...] Można kochać w różnych formach i spełniać się na różnych płaszczyznach, jako człowiek szukający miłości i jako miłość szukająca człowieka – mówił Michał Szpak w filmiku zamieszczonym na TikToku.

Dziennikarze „Pudelka” skontaktowali się z artystą, aby uzyskać jednoznaczny komentarz. Michał Szpak wytłumaczył, że wpis na Instagramie jest odą, która nie została napisana przez niego, a przez organizatora pewnego wydarzenia. Poza tym, jeśli chciałby dokonać coming outu, zrobiłby to w bardziej sensacyjny sposób.

- Jest to oda, która została wystosowana przez organizatora wydarzenia, w którym biorę udział jako juror. Życie miasta nie jest mi obojętne i każda forma wsparcia jest ważna. Miesiąc wolności. Gdybym chciał zrobić coming out, zrobiłbym to w bardziej spektakularny sposób  - sprostował Michał Szpak.

RadioZET.pl/Pudelek.pl

gwiazdy które działają charytatywnie
10 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS