Obserwuj w Google News

Michał Piróg zaszczepił się przeciwko COVID-19. Zrobił to mimo choroby i ryzyka

2 min. czytania
22.04.2021 12:56
Zareaguj Reakcja

Michał Piróg przyjął szczepionkę na COVID-19. Prezenter znany m.in. z programu "Top Model" przyznał, że w jego przypadku wiązało się to z większym ryzykiem. 41-latek cierpi na chorobę, która mogła wywołać niepożądane reakcje poszczepienne.

Michał Piróg
fot. TRICOLORS/East News

Michał Piróg pochwalił się zdjęciem po przyjęciu drugiej dawki szczepionki na koronawirusa. Tancerz i prezenter przyznał, że dzieli się informacją o szczepieniu, aby uspokoić osoby, które wciąż obawiają się tej procedury. Gwiazdor zauważył strach wśród niektórych osób, które czekały w kolejce. Sam podszedł do całej sytuacji ze spokojem - w związku z podróżami do egzotycznych krajów, często przyjmował szczepionki.

- Nawet ze świadectwem maturalnym sobie takiego zdjęcia nie zrobiłem. Noc przespana spokojnie, objawów nieporządanych - brak. Daję ten post, bo wiem, jak wiele osób się obawia szczepienia, jak duży stres temu towarzyszy. Było to odczuwalne w kolejce u niektórych osób, co mnie osobiście nie dziwi - napisał Michał Piróg, dziękując personelowi medycznemu za cierpliwość, wyrozumiałość i uśmiech.

Zobacz także:  Tomasz Kammel już się zaszczepił. Wspomina koleżankę z pracy, która zmarła na COVID

Michał Piróg przyjął szczepionkę przeciw COVID-19. Namawia do tego fanów

Michał Piróg przyznał, że w jego przypadku szczepienie wiązało się z dodatkowym ryzykiem. Prezenter znany z programu "Top Model" zdradził, że cierpi na nadwrażliwość alergiczną, która może doprowadzić do wstrząsu anafilaktycznego. Mimo to przyjęcie szczepionki było dla niego czymś oczywistym. Michał Piróg na szczęście czuje się dobrze po przyjęciu preparatu.

- Jeśli o mnie chodzi, to piłka była prosta. W swoim życiu przyjąłem całą masę szczepień - chyba wszystkie tropikalne choroby. Więc do obecnego szczepienia podszedłem trochę zadaniowo. Jestem pacjentem z anafilaksją i początkowo nikt nie wiedział, co zrobić w związku ze szczepieniem z takimi gagatkami jak my. Tu trochę ryzyka dodatkowo wchodzi w grę, ale moim zdaniem zdecydowanie mniej niż przy łykaniu "cudownych" leków z internetu na masę, odchudzanie, wieczną młodość itd. [...] Zastanówmy się bez emocji, ile lekarstw i szczepień już przyjęliśmy w swoim życiu, bo zaufaliśmy medycynie.

Gwiazdor TVN zdecydował się również na drobny żart. Tym samym puścił oczko do fanów teorii spiskowych, którzy twierdzą, że w szczepionce znajduje się czip.

- Tak na koniec: chciałem wersję z czipem, żeby łatwiej mnie namierzyć, ale niestety podobno do Polski nie doszły...