Obserwuj w Google News

Michał Piróg ostro o atakach na LGBT. Padły słowa o Hitlerze [FOTO]

2 min. czytania
10.08.2020 18:12
Zareaguj Reakcja

Michał Piróg ostro zareagował na agresję kierowaną w stronę środowisk LGBT. Za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował emocjonalny wpis, w którym nie szczędził bardzo ostrych słów i porównań. Nawiązał nawet do czasu zaborów i osoby Adolfa Hitlera. W sieci zawrzało.

Michał Piróg  o prześladowaniu LGBT
fot. Jakub Kaminski/East News

Michał Piróg to popularny polski tancerz i choreograf, który doświadczenie zdobywał w największych musicalach teatralnych, telewizyjnych i filmowych. Pojawiał się między innymi w "Kotach" i "Chicago". Karierę medialną zawdzięcza współpracy ze stacją TVN. Pracował między innymi przy programie "Droga do gwiazd", ale największą popularność przyniosła mu rola jurora w "You Can Dance. Po prostu tańcz", w którym mogliśmy oglądać go w latach 2007-2012 oraz 2015-2016. Jego ogromna wiedza i specyficzne poczucie humorów zjednało mu grono oddanych fanów.

Michał Piróg w wieku zaledwie 15 lat ujawnił swojej mamie, że jest gejem. Tancerz nie ukrywa zaangażowania w akcje promujące tolerancję i walkę o prawa środowisk LGBT. Nic dziwnego, że postanowił dołączyć do wielu celebrytów, którzy otwarcie mówią o szykanowaniu i prześladowaniu osób LGBT+, zwłaszcza po ostatnich manifestacjach, które są reakcją na aresztowanie aktywistki Margot oraz, zdaniem wielu, agresywnych i bezprawnych działań niektórych funkcjonariuszy policji.

 Małgorzata Rozenek staje po stronie osób LGBT. Oburzająca reakcja internautów

Michał Piróg ostro o prześladowaniach osób LGBT. Wspomniał o Hitlerze

Na profilu Michała Piróga na Instagramie pojawił się emocjonalny, pełen gorzkich słów wpis dotyczący prześladowania środowisk LGBT w Polsce. Tancerz opublikował zdjęcie tęczowej flagi wpisanej w obrys naszego kraju na mapie.

- Polska jest moim domem. Jest mi ojcem i matką. Polakiem jestem i dzieckiem Polaków. Polska krew w żyłach mi płynie. Teraz zdaje się, że matka na mnie pluje, lecz nie jej to ślina a ludzi, którzy hańbią jej imię. Niczym Rosja, Prusy i Austria, będąc u władz mego kraju. Plując na braci i siostry swoje. Mówią, że nie ma dla nas miejsca. Jestem, byłem i będę. Możesz mnie chcieć uciszyć, lecz krzyczeć będę. Możesz mnie wypędzić, lecz zapewniam, że powrócę. Możesz mnie jak Hitler zabić, lecz odrodzę się w następnych pokoleniach. Jestem przecież Polską, która zawsze się odradza. Jesteś zaborem, uzurpatorem kłamcą i złodziejem, który kłamstwem i siłą chce rzeczywistość zmienić. Lecz pamiętaj rządowy urzędniku, twoi poprzednicy źle skończyli. Czas twój nadchodzi może leniwie, lecz jest nieuniknione, od którego nie uciekniesz - czytamy.

Wpis Piróga wywoła entuzjastyczne reakcje fanów. Część wyrażała nadzieję, że w kraju "jeszcze będzie przepięknie", ale nie tylko.

-To jest moment, kiedy wszyscy powinni powstać przeciw faszystowskiemu reżimowi. Dosyć tego - pisał jeden z internautów.

Zgadzacie się ze słowami Michała?