Obserwuj w Google News

Michał Piróg ostro komentuje sprawę z psem Mikołaja Śmieszka. "Żadne stworzenie na to nie zasłużyło"

2 min. czytania
25.01.2022 13:03
Zareaguj Reakcja

Michał Piróg wściekł się na Mikołaja Śmieszka z "Top Model 9", który trzyma psa na zimnie, przywiązanego do budy łańcuchem. Gwiazdor TVN zwrócił się do byłego podopiecznego na Instagramie i wygarnął mu, co myśli na temat takiego traktowania zwierząt. 

Michał Piróg i Mikołaj Śmieszek
fot. Instagram:@michalpirog, @smieszekmikollaj

Zwycięzca 9. edycji "Top Model" Mikołaj Śmieszek został skrytykowany po Instastoris z psem. W relacji było widać, że zwierzak jest przywiązany do budy z łańcuchem. Internauci zarzucają Śmieszkowi, że nie dba o dobro psiaka i wytykają mu hipokryzję, przypominając, że nie tak dawno w trosce o czworonogi krytykował używanie fajerwerków w Sylwestra. 

Po ostrej reakcji internautów oraz Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt, który nagłośnił całą sprawę, Mikołaj Śmieszek wyjaśnił, że Biggie słabo toleruje pozostałe jego psy i w związku z tym musiał znaleźć jakieś rozwiązanie tego problemu. Gwiazdor "Top Model" podkreślił jednak, że pies - mieszaniec ras górskich odpornych na zimno - nie przebywa przy budzie cały czas. 

Nie wiecie, jak jest, życie nie toczy się w internecie gdzie fakt, że było story z psem przy budzie, nie oznacza, że jest on tam 24h, a takie rzeczy teraz słucham. (...) Biggie jest mieszańcem berneńczyka i owczarka podhalańskiego i w przeciwieństwie do ciebie to nie jest do końca kundel. (...) Są czasem takie pieski, że one mogą, jak jest zimno, bo im jest ciepło, kur**, no na tym to powinno się skończyć - tłumaczył model. 

Redakcja poleca

Michał Piróg ostro do Mikołaja Śmieszka po aferze z psem 

Michał Piróg, znany w showbiznesowy obrońca praw zwierząt, też postanowił zabrać głos w sprawie, zwłaszcza że do tej pory Mikołaj wydawał mu się rozsądnym gościem. Niestety zawiódł się, gdy zobaczył, jak były podopieczny z programu podchodzi do tematu trzymania psów na łańcuchu. 

Mikołaj... Naprawdę??? Jestem bardziej niż załamany… - zaczął swoją reprymendę Piróg. 

Pies, łańcuch, buda... Buda to nie naturalny "domek" dla pieska, akwarium to nie naturalny "domek" dla rybki itd., itp. Nie będę się rozgadywać, bo i o czym... Robisz źle, bardzo źle - kontynuował. 

Gwiazdor TVN wytknął Śmieszkowi, że traktuje psa jak gadżet. 

Pies to nie zabawka. Nie możesz go za młodu kochać i trzymać w domu. Spać z nim, tulić, strzelać sobie słodkie foty na Insta. A potem ot tak wyrzucić na dwór i zamknąć w budzie, w dodatku na łańcuchu... Żadne stworzenie na to nie zasłużyło. Choć miliony ludzi myśli inaczej. Myślałem, że ty jesteś nieco inny. Tu kończę pisać, bo nie chce przeklinać i obrażać... - zakończył zdegustowany Michał Piróg. 

Miejmy nadzieję, że Mikołaj weźmie sobie te słowa do serca. 

Zastrzelono psa gwiazdora Łez. Pomeranian umierał 6 godzin 

Nagi instynkt - Sharon Stone - kadr z filmu
10 Zobacz galerię
fot. Cover Images/EAST NEWS