Obserwuj w Google News

Michał Piróg atakuje Kościół w związku z molestowaniem 12-latka. "Odesłać w p*zdu do więzień"

2 min. czytania
14.01.2022 11:33

Michał Piróg zabrał głos w głośnej sprawie molestowania 12-latka przez księdza. Kuria domagała się oceny orientacji seksualnej pokrzywdzonego, który jako osoba homoseksualna mógłby "czerpać przyjemność" z seksu z księdzem. Gwiazdor "Top Model" nie krył oburzenia.

Michał Piróg
fot. screen: Instagram / michalpirog

Michał Piróg to od wielu lat jeden z największych gwiazdorów stacji TVN. Utalentowany tancerz i choreograf ma na swoim koncie wiele sukcesów, może pochwalić się między innymi współpracą z wieloma polskimi teatrami i występami w najpopularniejszych musicalach. Duży rozgłos przyniosła mu rola jurora w tanecznym show "You Can Dance", gdzie podbił serca fanów charyzmą i poczuciem humoru. Od 2010 roku jest jednym z gwiazdorów programu " Top Model", na swoim koncie ma także przygodę z aktorstwem, mogliśmy oglądać go między innymi w "Zamianie" i "Wmiksowanych".

Prywatnie Piróg jest mocno zaangażowany w akcje społeczne i charytatywne, związane między innymi z obroną praw zwierząt i wsparciem środowisk LGBT. Sam ujawnił się jako osoba homoseksualna w wieku 15 lat. Nic dziwnego, że tancerza zbulwersowała głośna sprawa rzekomej ofiary księdza-pedofila i reakcji kurii bielsko-żywieckiej. Janusz Szymik w czerwcu ubiegłego roku złożył pozew cywilny przeciw diecezji bielsko-żywieckiej. Domaga się trzech milionów złotych odszkodowania za krzywdy, których doznał, gdy w młodości był wykorzystywany seksualnie przez księdza Jana W. Ten został w 2017 roku skazany na 5-letni zakaz publicznego wypełniania posługi kapłańskiej, zakaz spowiadania oraz nakaz przebywania w odosobnionym miejscu. Kuria ma domagać się  oceny orientacji seksualnej mężczyzny, który jako homoseksualista mógłby czerpać "zadowolenie" z intymnej relacji z księdzem. Przypomnijmy, że ofiara miała mieć wtedy 12 lat.

Paulina Papierska
10 Zobacz galerię
fot. Wojciech Olszanka/East News
Redakcja poleca

Michał Piróg ostro w sprawie rzekomej pedofilii w kościele. Gwiazdor TVN krytykuje polski Kościół

Temat kuriozalnej reakcji kurii nie uszedł uwadze Michała Piróga, który w ostrych słowach skomentował sprawę za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- Wnioskuję ze stanowiska kurii, że ksiądz może wykorzystywać chłopców, którzy są homoseksualni i, logicznie rzecz biorąc, heteroseksualne dziewczynki, bo w przyszłości pewnie z takiego modelu seksu będą czerpały przyjemność. Siostry też mogą analogicznie? Inni ludzie innych profesji też mają takie prawo, czy tylko jest to przywilej księży? Otóż nie zwyrodniałe, bandyckie kanalie. Zapewne już nigdy wielu przyjemności nie będzie zaznawać w swoim życiu - czytamy na Instagramie choreografa.

Piróg negatywnie ocenił także ogólną działalność Kościoła, wspominając niechlubną historię instytucji.

- Tę obecną strukturę, watykański monopol kościoła, mafię finansową, zbrodniarzy, zwyrodnialców, należy odesłać w p*zdu do więzień. Zbudować na ruinach zbrodni coś nowego, nieuwikłanego i na pewno nie tak zamożnego, bo kasa ogłupia i rozpędza żądze (...) Te same powody kierują zapewne pełnomocniczką biskupa. Ale w ogólnym połączeniu jest to wybitnie ohydne. Zwłaszcza że winy i okrucieństwo oraz bezwzględność tej firmie towarzyszy od jej zarania - czytamy.

Słowa Piróga znalazły poparcie wśród wielu internautów, kolegę z TVN wsparła między innymi Kinga Rusin.