Zamknij

Mezuza - co to jest i kto zgodnie ze swoją tradycją umieszcza ją na na framudze drzwi? [MILIONERZY]

19.08.2020 10:39

Mezuza - co to jest i kto zgodnie ze swoją tradycją umieszcza ją na na framudze drzwi? Takie pytanie za 250 000 zł usłyszała jedna z uczestniczek programu TVN "Milionerzy". Odcinek z jej udziałem będzie można obejrzeć w środę, 19 sierpnia 2020. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy poprawną odpowiedź na pytanie z "Milionerów", kto zgodnie ze swoją tradycją umieszcza na framudze drzwi mezuzę.

Mezuza - co to jest i kto zgodnie ze swoją tradycją umieszcza ją na na framudze drzwi? [MILIONERZY]
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Kto zgodnie ze swoją tradycją umieszcza na framudze drzwi mezuzę? - "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie z programu TVN i jej szczegółowe wyjaśnienie, zamieszczamy w tym artykule. Sprawdzamy również, czy uczestniczka programu wybrała poprawny wariant i wygrała 250 000 zł.

Kto zgodnie ze swoją tradycją umieszcza na framudze drzwi mezuzę? Pytanie z Milionerów

Pytanie z "Milionerów", co to jest mezuza i kto umieszcza ją na framudze drzwi, przysporzyło graczowi drobny kłopot. Tradycyjnie uczestniczka programu TVN do wyboru miała cztery warianty odpowiedzi, które przedstawiały się następująco:

A - judaiści

B - buddyści

C - muzułmanie

D - taoiści

Uczestniczka "Milionerów" od razu przyznała, że waha się pomiędzy odpowiedzi A oraz C. Po dłuższym namyśle zdecydowała się zaryzykować i zaznaczyła wariant A, judaiści.

Mezuza - co to jest i kto umieszcza ją na framudze drzwi? [ODPOWIEDŹ Z MILIONERÓW]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", kto zgodnie ze swoją tradycją umieszcza na framudze drzwi mezuzę, jest odpowiedź A, judaiści. Uczestniczka programu TVN wybrała zatem poprawny wariant, wygrała 250 000 zł oraz pozostała w dalszej grze o milion.

Jaką karę stosuje Maryja na obrazie Maxa Ersna "Madonna karcąca Dzieciątko..." [MILIONERZY]

Mezuza to zwitek pergaminu z naniesionymi dwoma fragmentami Tory (Księga Powtórzonego Prawa 6,4–9 i Księga Powtórzonego Prawa 11,13–21), umieszczony w pojemniku wykonanym z drewna, metalu, kości lub szkła, albo w rurce, i zawieszany na zewnętrznej prawej framudze drzwi, w judaizmie mający wartość symboliczną, historyczną i religijną.

"Milionerzy" to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów. 

RadioZET.pl