Zamknij

Meghan i Harry po dwóch latach spotkali się z Elżbietą II. Koniec konfliktu w rodzinie królewskiej?

Maciej Friedrich
15.04.2022 12:33

Czyżby Meghan Markle i książę Harry chcieli zażegnać konflikt z brytyjską rodziną królewską? Książęca para miała pierwszy raz od dwóch lat spotkać się z królową Elżbietą II. Nie zabrali jednak dzieci w obawie o ich bezpieczeństwo w Wielkiej Brytanii.

Meghan Markle i książę Harry
fot. screen: YouTube

Brytyjska rodzina królewska to najpopularniejsza monarchia na świecie, która stała się prawdziwą ikoną popkultury nie tylko dla Brytyjczyków. Media rozpisują się nad życiem królowej Elżbiety II i jej otoczenia, a popularność takich seriali jak "The Crown" pokazuje, że fani łakną ciekawostek dotyczących życia pałacu. Rzecz jasna największą popularnością obok narodzin nowych "royalsów" cieszą się skandale. Tych nie brakuje, w ostatnich latach zdecydowanie najwięcej mówi się o konflikcie księcia Harry'ego i Meghan Markle z resztą rodziny. Książęca para ma w Wielkiej Brytanii opinię czarnych owiec po tym, jak zrezygnowała z oficjalnej funkcji, wyprowadziła do Stanów Zjednoczonych i bezpardonowo zaatakowała pałac, opowiadając o presji, złym traktowaniu i niechęci, które miały doprowadzić Meghan do myśli samobójczych.

Zachowanie Sussexów zdaniem wielu osób było oburzające, pojawiła się nawet petycja dotycząca zrzeknięcia się przez niepokornych małżonków tytułów książęcych. Tymczasem pojawiają się informacje o kryzysie w związku Meghan i Harry'ego, małżonkowie mają przechodzić trudniejszy okres. W ratowanie małżeństwa miała zaangażować się nawet sama Oprah Winfrey. Z kolei amerykański serwis TMZ przekazał zaskakujące wieści, książęca para po dwóch latach rozłąki miała spotkać się z królową. Czyżby postanowiła załagodzić konflikt?

Rodzina królewska
9 Zobacz galerię
fot. REX FEATURESEAST NEWS
Zobacz także

Meghan Markle i książę Harry spotkali się z Elżbietą II po dwóch latach? Jest szansa na złagodzenie konfliktu

Zdaniem portalu Meghan Markle i książę Harry odwiedzili pałac przed podróżą do Holandii, gdzie wezmą udział w otwarciu Igrzysk Invictus Game. W ich planie miało znaleźć się także spotkanie z królową Elżbietą II i księciem Karolem. Sussexowie nie zdecydowali się jednak na zabranie w podróż swoich pociech, rzekomo ze względu na to, że bali się o ich bezpieczeństwo.

- To smutny stan rzeczy, biorąc pod uwagę, że królowa, która jest zbyt słaba, by podróżować z Windsoru do Londynu, nie mówiąc już o podróży z Wielkiej Brytanii do Kalifornii, może nigdy nie spotkać swojej prawnuczki Lilibet - donosiła "New Idea".

Mimo to spotkanie monarchini z "czarnymi owcami" rodziny po dwóch latach zdaniem wielu osób może być zapowiedzią zażegnania konfliktu. Być może na decyzję Harry'ego wpływ miał stan zdrowia babci. Coraz częściej mówi się o pogarszającej się formie królowej, według niektórych doniesień monarchini ma poruszać się na wózku inwalidzkim. Miejmy nadzieję, że szybko uda jej się zobaczyć ukochane wnuki.