Zamknij

Meghan i Harry dostali zakaz udziału w jubileuszu królowej? Nie pojawią się obok Elżbiety II. "Szok"

24.05.2022 10:50

Książę Harry i Meghan Markle jedna nie odzyskali zaufania Elżbiety II. Według medialnych doniesień książęca para nie pojawi się obok monarchini podczas obchodów Platynowego Jubileuszu. To jednak niejedyni członkowie rodziny, których zabraknie.

Meghan Markle i książę Harry
fot. screen: YouTube / Dla Ciekawskich

Królowa Elżbieta II to żywy symbol brytyjskiej rodziny królewskiej i samej Wielkiej Brytanii. Angielska królowa jest najdłużej żyjącą głową państwa na świecie i najdłużej panującym monarchą brytyjskim w historii. Elżbieta uwielbiana jest na całym świecie, stała się wręcz elementem popkultury, jej wizerunek często pojawia się w filmach, muzyce czy reklamach. Piosenkę o monarchini napisali "The Beatles", wcielały się w nią takie gwiazdy kina jak Helen Mirren czy Olivia Colman. Wiele osób żartuje, że królowa jest nieśmiertelna, rzeczywiście, choć skończyła 96 lat, nadal zaskakuje energią, choć w mediach coraz częściej pojawiają się niepokojące informacje o stanie jej zdrowia.

Obecnie w Wielkiej Brytanii trwają przygotowania do niezwykle spektakularnego święta, jakim ma być Platynowy Jubileusz, obchody 70. rocznicy panowania oraz urodzin Elżbiety II. Nie zabraknie światowych gwiazd muzyki, planowana jest także imponująca parada "Trooping The Colour", w której ma wziąć udział 1400 żołnierzy, 400 muzyków, 200 koni, a nawet samoloty RAF. Jubilatka wszystkiemu będzie przyglądać się ze słynnego balkonu Pałacu Buckingham. Jednak w jej otoczeniu ma zabraknąć kilku ważnych członków brytyjskiej rodziny królewskiej.

Rodzina królewska
9 Zobacz galerię
fot. REX FEATURESEAST NEWS

Elżbieta II nie chce Harry'ego i Meghan? Książęca para nie dostała zaproszeń na jubileusz królowej

Jak poinformował magazyn "Woman's Day", powołując się na osobę z otoczenia pałacu, Meghan Markle i książę Harry mieli nie otrzymać zaproszenia na oglądanie parady w towarzystwie królowej, podobnie jak księżniczki Beatrice i Eugenia. Oznacza to, że nie pojawią się na słynnym balkonie, co byłoby jawnym okazaniem, że są traktowani jako "mniej istotni" członkowie monarchii.

- Należało się spodziewać, że książę Andrzej nie wyjdzie, biorąc pod uwagę, że został usunięty po skandalu. Ale zlekceważenie księżniczek Beatrice i Eugenii, a także Meghan i Harry’ego, było raczej szokiem. Bez wątpienia było wiele telefonów i SMS-ów między Yorkami i Sussexami - czytamy.

Usunięcie Andrzeja rzeczywiście nie dziwi, wszak książę został pozbawiony tytułów przez Elżbietę II po tym, jak pojawiły się oskarżenia o wykorzystanie seksualne nieletniej. Jednak książę Harry miał pogodzić się z babcią i starać się naprawić nadwątlone stosunki. Być może jednak "czarne owce" nie mogą jeszcze liczyć na pełne wybaczenie po wyprowadzce do Stanów Zjednoczonych i oskarżaniu własnej rodziny.