Zamknij

Meghan Markle i książę Harry poprosili o policyjną ochronę podczas jubileuszu Elżbiety II. Czego się obawiają?

02.06.2022 12:17

Meghan Markle i książę Harry przybyli do Londynu na obchody Platynowego Jubileuszu królowej Elżbiety II. Książęca para ma jednak obawiać się o swoje bezpieczeństwo i żądać policyjnej ochrony. Czy coś im grozi?

Meghan i Harry
fot. screen: YouTube / TODAY

Królowa Elżbieta II to najdłużej panujący monarcha Wielkiej Brytanii i najdłużej żyjącą głową państwa na świecie. 96-letnia władczyni cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród swoich poddanych, na całym świecie traktowana jest jako ikona popkultury, nietrudno odnaleźć jej wizerunek w sztuce czy show-biznesie. Ten rok jest dla królowej wyjątkowy, 2 czerwca rozpoczęły się obchodu Platynowego Jubileuszu 70-lecia jej panowania. Z tej okazji planowane są organizowane z ogromnym rozmachem wydarzenia, takie jak wielka parada z udziałem 1400 żołnierzy, 400 muzyków i 200 koni czy występy światowych gwiazd.

Z okazji Platynowego Jubileuszu babcię odwiedzili także książę Harry z żoną Meghan Markle. Pojawienie się "czarnych owiec" brytyjskiej rodziny królewskiej wywołuje niemałe emocje. Książęca para przyleciała już do Londynu. Jednak Harry miał nie czuć się dostatecznie bezpieczny w stolicy Wielkiej Brytanii i poprosił o uzbrojoną policyjną ochronę dla siebie i swoich najbliższych.

ZOBACZ TAKŻE: Największe skandale brytyjskiej rodziny królewskiej. Odejście księcia Harry'ego to drobiazg [GALERIA]

Książę Harry i Meghan Markle przybyli na jubileusz królowej. Poprosili o policyjną ochronę

Jak poinformował portal TMZ, książę Harry miał poprosić o ochronę policyjną na czas pobytu w Londynie i takową otrzymać. Książęca para na tyle martwi się o swoje bezpieczeństwo w trakcie obchodów Platynowego Jubileuszu, że o wiele wcześniej rozpoczęła rozmowy dotyczące organizacji policyjnej asysty.

- W ciągu ostatnich tygodni jednostka Met's Royalty and Specialist Protection współpracowała z ekipą Harry'ego, aby zapewnić mu funkcjonariuszy finansowanych przez podatników (...) Rodzina otrzyma uzbrojoną ochronę policyjną podczas wydarzeń królewskich lub w Frogmore Cottage - czytamy.

Meghan i Harry mają być ochraniani od przylotu do Londynu. Przypomnijmy, że już na początku 2022 roku książę w programie "The Today Show" podkreślał, że rozważa rezygnację z udziału w obchodach jubileuszu panowania Elżbiety II właśnie ze względów bezpieczeństwa. Jak widać, wszystko dobrze się ułożyło.

Meghan i Harry
fot. screen: Instagram / archewell_hm