Zamknij

Meghan Markle i Kate Middleton w każdej podróży muszą mieć tę kreację

Redakcja
31.07.2018 11:19

Życie Meghan Markle i Kate Middleton dla wielu osób wydaje się sporą ciekawostką. Nic dziwnego, że co pewien czas pojawiają się nowe, interesujące fakty. Jeden z nich dotyczy garderoby obydwu księżnych. Okazuje się, że i Kate, i Meghan na każdym wyjeździe zawsze muszą mieć ze sobą pewną kreację. O co dokładnie chodzi?

Meghan i Kate
fot. Instagram

Bycie księżną to wbrew pozorom wcale nie takie łatwe zadanie. Wyjście z domu, zmiana fryzury czy jakikolwiek wyjazd – wszystko musi się odbywać zgodnie z regułami ustalonymi na podstawie wytycznych z Kensington. Jedną z ciekawostek, które niedawno wzbudziły zainteresowanie mediów i fanów rodziny królewskiej, jest ta dotycząca księżnych Kate i Meghan. Okazuje się, że obydwie panie na każdy wyjazd, w który się udają, muszą zabierać pewien ściśle określony strój. O jakim mowa?

Chodzi o... kreację żałobną. Księżne muszą być zawsze przygotowane na niespodziewane odejście członka królewskiej rodziny. W takiej nieprzewidzianej sytuacji założenie niewłaściwego stroju byłoby złamaniem protokołu  i mogłoby narazić je na niepotrzebne komentarze na temat niestosownej kreacji.

Powody tego nakazu są zrozumiałe – szczególnie że w przeszłości w związku z brakiem właściwego stroju doszło do pewnego „incydentu” z udziałem królowej Elżbiety. Kiedy zmarł jej ojciec, królowa była akurat w podróży w Kenii. Po otrzymaniu wiadomości natychmiast wróciła do Anglii, jednak z powodu braku żałobnej kreacji musiała ponad godzinę czekać na pokładzie samolotu, którym wracała z podróży, aż właściwy strój zostanie jej dostarczony.

Jedyną bardziej elegancką kreacją, jaką miała wtedy przy sobie, była sukienka w kolorowe kwiaty. A tego opinia publiczna z pewnością by nie zniosła. Nic dziwnego, że po tamtym przypadku księżne muszą być gotowe na wszystko.

RadioZET.pl/Daily Mail/SA