Zamknij

Matylda Damięcka ostro po przegranej Polaków ze Szwecją. Przesadziła? "Hipokryzja" [FOTO]

24.06.2021 14:13

Matylda Damięcka, znana z kontrowersyjnych grafik opisujących polską rzeczywistość, odważnie skomentowała odpadnięcie Polski z Euro 2020. Jak zwykle dzieło wywołało burzę w komentarzach, a nawet zarzuty o promowanie hejtu.

Matylda Damięcka
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Matylda Damięcka zyskała przed laty dużą popularność jako aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Nic w tym dziwnego, pochodzi z rodziny z aktorskimi tradycjami, jest siostrą znanego między innymi z "Przyjaciółek" i "Usta usta" Mateusza Damięckiego. Sama ma na swoim koncie role w takich produkcjach jak "Na Wspólnej", "Czas honoru" czy "Na dobre i na złe". Ostatni raz na ekranie mogliśmy oglądać ją jako Boczarksą w świetnie przyjętym serialu "Wataha". Swoich sił próbowała także jako wokalistka, jest laureatką nagrody "Złego Jabłka" na Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej.

Obecnie Matylda poświęciła się innej pasji, jaką jest rysunek i grafika, w tym także karykatura. Za pośrednictwem mediów społecznościowych dzieli się pracami, które często wzbudzają niemałe kontrowersje. Damięcka odważnie komentuje polską rzeczywistość i nie ukrywa swoich poglądów. Nie przebiera w słowach i środkach wyrazu, a ironiczne poczucie humoru zjednało jej szerokie grono oddanych fanów. Artystka niedawno skomentowała post Agnieszki Kaczorowskiej o "modzie na brzydotę", a na początku roku wyśmiała Kaję Godek. Teraz postanowiła skomentować porażkę polskiej reprezentacji piłkarskiej ze Szwecją i koniec przygody Polaków z Euro 2020.

ZOBACZ TAKŻE:  Matylda Damięcka skomentowała aferę z zaszczepionymi artystami. Internauci: "Poniżej pasa"

Matylda Damięcka skomentowała występ Polski na Euro 2020. Jej grafika wywołała kontrowersje

Na profilu Matyldy Damięckiej na Instagramie pojawiły się nowe grafiki jednoznacznie nawiązujące do pożegnania polskiej reprezentacji piłkarskiej z Euro 2020. Jak zwykle minimalistyczne prace w kąśliwy sposób skomentowały oczekiwania, jakie kibice żywili wobec naszej drużyny i wynik, jaki osiągnęła.

- Jeszcze Polska ... zginęła.

- Nadzieja. I powiła głupca nad mogiłą jego zapłakana i została całkiem sama

- Nadzieja narodowa #prezentnadzienojca #nidzzieniezdao - czytamy na grafikach stworzonych przez Damięcką.

Zdecydowana część fanów artystki doceniła jej poczucie humoru i charakterystyczny styl, nie zabrakło jednak głosów krytyki. Pojawiły się nawet opinie, że walcząca z hejtem Matylda sama stosuje podobne metody.

- Podobno „gwiazdy” są przeciw hejtowi? Jak widać, działa to tylko w jedną stronę. Hipokryzja.

- To bardzo proszę wejść na boisko i pokazać naszej ekipie jak wygrać. Chętnie popatrzę. A dodam również #nohate #stopthehate #niehejtowi - czytamy.

Niemal natychmiast pojawiły się osoby, które broniły prac Damięckiej i jej opinii na temat polskiej reprezentacji.

- To już zawsze tak będzie, że negatywną opinię, nieprzychylne zdanie lub po prostu rozczarowanie, będziemy nazywać hejtem? Reprezentacja się nie popisała. To fakt. Nie zamiatajmy sprawy pod dywan, nie udawajmy, że nic się nie stało. A zwycięski remis z Hiszpanią to nie mistrzostwo Europy. Czy tak będziemy udawać?

- Przy takich nakładach finansowych i traktowaniu ich jak bożków powinni wygrywać w cuglach - ripostowali.

A jak wam podobają się prace Matyldy Damięckiej?

loader