Zamknij

Mata obrywa za zestaw w McDonald's. Paulina Młynarska dorzuca od siebie: "Patoćwierćinteligencja"

18.10.2021 18:06

Michał "Mata" Matczak podpisał kontrakt z McDonald's. W menu słynnej sieci pojawił się zestaw Maty, a w nim potrójny cheesburger, "matchak latte" oraz frytki. Paulina Młynarska dołącza się do krytyki rapera i wytyka mu, że firmuje śmieciowe jedzenie, przyczyniające się do otyłości i rozwoju szeregu chorób.

Mata i Paulina Młynarska
fot. Kacper Kolenda/REPORTER/EAST NEWS, TRICOLORS/East News

Michał Matczak, znany jako raper Mata, świętuje sukces albumu zatytułowanego "Młody Matczak", który miał premierę 1 października 2021 roku. Syn znanego profesora prawa Marcina Matczaka wywołał kontrowersje tekstem do utworu "Patoreakcja", w którym m.in. w ostrych słowach zwrócił się do Jacka Kurskiego. Na płycie znalazły się także takie kawałki, jak "Papuga", "Kiss Cam (Podryw roku) oraz "Szafir", gdzie w teledysku Mata wystąpił razem z Anją Rubik

Album "Młody Matczak" już w preorderze, w ciągu zaledwie 6 godzin, zyskał status złotej płyty, a przez następne dni pokrył się platyną. Utwory z płyty pobiły rekordy odtworzeń w serwisach YouTube i Spotify, a "Kiss Cam" stał się pierwszym polskojęzycznym utworem, który znalazł się na liście Global 200 Excl. US magazynu "Billboard". Sam Mata był promowany przez Spotify na wielkim ekranie na nowojorskim Times Square. Ostatnio 21-letni gwiazdor hip-hopu podpisał lukratywny kontrakt z siecią McDonald's

Zestaw Maty w McDonald's. Paulina Młynarska krytykuje młodego Matczaka 

W menu McDonald's pojawił się zestaw Maty. W cenie 18 złotych można otrzymać cheesburgera, vanilla matcha latte ("matchak latte") oraz frytki. Zestaw dostępny jest w aplikacji w ofercie specjalnej, która potrwa od 18 października do 21 listopada.

W sieci można przeczytać pierwsze oceny i recenzje zestawu Maty w McDonald's. Część internautów nie kryje rozczarowania setem, który firmuje młody Matczak i podkreśla, że za tę cenę spodziewali się czegoś lepszego. Sporo komentarzy dotyczy kwestii promowania przez gwiazdora "Patoreakcji" niezdrowego jedzenia. Znana komentatorka życia publicznego Paulina Młynarska również jest zawiedziona faktem, że wpływowy "głos pokolenia" dał się na namówić na reklamowanie "śmieciowych" fast foodów, które są jedną z przyczyn rozwoju chorób cywilizacyjnych, w tym otyłości i cukrzycy. 

Do tej pory nie komentowałam inby o Macie, ani o Macie i Matczaku tacie. Co mnie obchodzi? Ale kiedy ktoś, kto ma realny wpływ na zachowania wielkich grup młodych ludzi, zachęca za kasę do jedzenia najbardziej szkodliwego żarcia, jakie istnieje, to chyba trzeba coś powiedzieć - zaczęła swój instagramowy wpis Młynarska. 

Co Ty Mata, czytać nie umiesz? Nie wiesz co śmieciowe żarcie robi z ludzkim zdrowiem? Nie wiesz, co to jest otyłość, cukrzyca i zawał? To ma być ta Twoja kontestacja? Pod tym szyldem? #patoćwierćinteligecja Zestaw Maty - grzmi siostra Agaty.

Była prowadząca "Miasta Kobiet", na co dzień oddająca się jodze, nie oszczędziła także innych polskich gwiazd reklamujących jedzenie z McDonald's. 

Co w nim znajdziemy? Potrójnego cheeseburger (Potrójny Ch33sburger), średnie frytki oraz Vanilla Matcha Latte (Matchak Latte). Na zdrowie! (Foto Pudelek, czyli właściwe miejsce dla mrocznego buntownika). Edit: tak, to samo mówię do Szyca i Żebrowskiego oraz do innych znanych osób, które za kasę reklamują ultra niezdrowe żarcie i substancje. Dziękuję za uwagę - zakończyła wpis poirytowana pisarka. 

W komentarzach większość użytkowników zgodziła się z Pauliną Młynarską, lecz gros osób zwróciło uwagę, że "każdy ma swój rozum i nikt nikogo do niczego nie zmusza". Autorka wpisu jednak nie podziela tej narracji, podobnie trudno jej uwierzyć w "błąd młodości" 21-letniego gwiazdora.

Akurat w przypadku umowy z wielką korpo, sądzę, że kilku co najmniej 40-latków brało udział w tym procesie - podkreśliła Młynarska, sugerując, że za kontraktem Maty z McDonald's stoi sztab dojrzałych doradców. 

Zgadzacie się z opinią Agaty Młynarskiej? 

Paulina Młynarska o rekonstrukcji piersi po mastektomii. "Nie będę ściemniać, bolało i to długo"

loader
Polskie gwiazdy 50+ w bikini
16 Zobacz galerię
fot. Instagram/Facebook