Zamknij

Marzena Kipiel-Sztuka nie może się zaszczepić. Halina z "Kiepskich" zmaga się z poważną chorobą

02.08.2021 17:12

Marzena Kipiel-Sztuka nie może przyjąć szczepionki na COVID-19 ze względu na przewlekłą chorobę. Serialowa Halinka ze "Świata według Kiepskich" wyznała, że jej przypadek wyklucza przyjęcie preparatu. "O wakacyjnych podróżach mogę tylko pomarzyć" - wyznała aktorka. 

Marzena Kipiel-Sztuka
fot. VIPHOTO/East News

Marzena Kipiel-Sztuka to znana i lubiana Halinka Kiepska z serialu "Świat według Kiepskich". Aktorka przed paroma miesiącami wróciła na plan serialu po długiej przerwie związanej z pandemią koronawirusa. Nie ukrywała, że było to dla niej wybawienie od kłopotów, nie tylko finansowych. Przed Bożym Narażeniem tabloidy donosiły o tym, że Kipiel-Sztuka nie ma za co wyprawić świąt i jest w nie najlepszej kondycji psychicznej. U artystki miała nasilić się depresja, w dodatku ze względu na poważną chorobę płuc musiała szczególnie uważać na zakażenie SRAS-CoV-2. 

Mariusz Czajka mało nie wykończył się przez kredyt. Teraz idzie walczyć z bankiem

Marzena Kipiel-Sztuka nie może się zaszczepić przeciw COVID-19

Marzena Kipiel-Sztuka zmaga się z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP). Niestety schorzenie potrafi dawać aktorce w kość i utrudniać codzienne funkcjonowanie. Przez chorobę gwiazda "Kiepskich" często miewa ostre stany zapalne w oskrzelach, a to z kolei nie pozowała jej zaszczepić się przeciwko COVID-19. 

Zdrowie nie pozwala mi robić dalekosiężnych planów. Od dłuższego czasu cierpię na chroniczne zapalenie oskrzeli, co skutkuje podwyższoną temperaturą. To efekt POChP, przewlekłej choroby płuc. Tacy jak ja nie mogą zaszczepić się na COVID-19, co powoduje, że o wakacyjnych podróżach mogę tylko pomarzyć. Nie chcę narażać siebie i innych na zakażenie, więc siedzę w domu. Mówiąc szczerze mam tego serdecznie dosyć - powiedziała "Twojemu Imperium" Marzena Kipiel-Sztuka. 

Mimo gorszego samopoczucia aktorka się nie poddaje. Samotne chwile w domu wykorzystuje m.in. na pisanie autobiografii. Książka ma nosić tytuł "Przerwa na papierosa" i, przy dobrych wiatrach, ukazać się jeszcze w tym roku. 

Walduś z "Kiepskich" zmienił się nie do poznania. Bartosz Żukowski potrzebuje pomocy?

EN_01221127_0002
fot. Leszek Kotarba/East News
loader