Zamknij

Mary Cook nie żyje. Gwiazda brytyjskiego "Gogglebox" miała 92 lata

23.08.2021 16:28

Mary Cook nie żyje. Jedna z największych gwiazd brytyjskiej edycji programu "Gogglebox" zmarła w wieku 92 lat. Podbiła serca widzów w duecie z przyjaciółką Mariną Wingrove. Producenci show i Channel 4 wydali oświadczenie w imieniu rodziny zmarłej.

Mary Cook z "Gogglebox" nie żyje
fot. Shutterstock.com

Mary Cook nie żyje. Gwiazda "Gogglebox" miała 92 lata

"Gogglebox" to reality show, którego polska edycja zyskuje coraz większą popularność. Program, w którym grupy przyjaciół lub pary komentują różnego rodzaju produkcje telewizyjne, cieszy się sporym zainteresowaniem i od niemal siedmiu lat rozśmiesza krajowych widzów. Hit TTV został oparty o brytyjski format emitowany na antenie Channel 4. Podobnie jak w Polsce, niektóre gwiazdy oryginału uznawane są za celebrytów. Tak było między innymi w przypadku Mary Cook.

Niestety, jedna z największych gwiazd brytyjskiego "Gogglebox" nie żyje. Mary Cook zmarła w wieku 92 lat, wiadomość o jej śmierci pojawiła się 23 sierpnia 2021 roku. Wraz z przyjaciółką Mariną Wingrove tworzyły jeden z najpopularniejszych duetów, bardzo często imponując poczuciem humoru, sarkazmem, a nawet swoistą bezczelnością. W styczniu panie wspólnie pokazały, jak przyjmują szczepionki na koronawirusa.

Mary Cook zmarła w miniony weekend, w ostatnich chwilach towarzyszyła jej najbliższa rodzina. W jej imieniu Chennel 4 oraz Studio Lambert odpowiedzialne za "Gogglebox" wydały oświadczenie.

Mary Cook zmarła w wieku 92 lat. Nie żyje gwiazda "Gogglebox"

- Cała rodzina "Gogglebox", obsada i ekipa będą bardzo tęsknić za Mary. Nasza miłość i myśli są z rodziną Mary, przyjaciółmi i Mariną. Rodzina poprosiła o prywatność w tym smutnym czasie (...) Ukochana matka, babcia, prababcia i droga przyjaciółka wielu, Mary, która pracowała w branży hotelarskiej, była dwukrotnie zamężna i owdowiała (...) stała się natychmiast ulubieńcem fanów ze względu na ich genialnie dowcipne i często bezczelne momenty - czytamy.

W sieci zaroiło się od komentarzy zrozpaczonych fanów i fanek, którzy emocjonalnie związali się z 29-latką.

- To złamało mi serce. Absolutnie uwielbiałam oglądać Mary. Ciepło myślę o jej rodzinie i przyjaciołach - napisała jedna z fanek.

My także przyłączamy się do kondolencji składanych rodzinie i bliskim Mary Cook.

loader